Książę Mgły (ebook) (do pobrania)

Książę Mgły (ebook)

Książę Mgły (ebook) (do pobrania)

5.00 / 1 głosów

Kup na prezent

- tajemnica, groza, pierwsza miłość, przygoda, okrucieństwo i sentymentalizm

- debiut literacki Carlosa Ruiza Zafona, późniejszego autora Cienia wiatru, z roku 1993, pierwsza część trylogii dla młodzieży

- niesamowite przygody trzynastoletniego Maxa, jego sióstr i ich przyjaciela

Rodzina Carverów (trójka dzieci, Max, Alicja, Irina, i ich rodzice) przeprowadza się w roku 1943 do małej osady rybackiej, na wybrzeżu Atlantyku, by zamieszkać w domu, który niegdyś należał do rodziny Fleishmanów. Ich dziewięcioletni syn Jacob utonął w morzu. Od pierwszych dni dzieją się tutaj dziwne rzeczy (Max widzi nocą w ogrodzie clowna i dziwne posągi artystów cyrkowych), ale ważniejsze, że dzieci poznają kilkunastoletniego Rolanda, dzięki któremu mogą to i owo dowiedzieć się o miasteczku (np. historię zatopionego w wodach przybrzeżnych, pod koniec pierwszej wojny, okrętu "Orfeusz") i poznać dziadka Rolanda, latarnika Victora Kraya, który opowie im o złym czarowniku znanym jako Cain lub Książę Mgły, chętnie wyświadczającym usługi, ale nigdy za darmo. Coś, co dzieciom wydaje się jeszcze jedną miejscową legendą, szybko okazuje się zatrważającą prawdą.

"Musiało upłynąć wiele lat, by Max zdołał wreszcie zapomnieć owe letnie dni, podczas których odkrył, niemal przypadkiem, istnienie magii".

Carlos Ruiz Zafón urodził się w Barcelonie w 1964 roku. Jest miłośnikiem powieści dziewiętnastowiecznej, a za swych mistrzów uznaje Fiodora Dostojewskiego, Lwa Tołstoja, Charlesa Dickensa.

W szkole nie tylko zaczął pisać pierwsze opowiadania, ale nawet wydał je w założonym wespół z przyjaciółmi wydawnictwie. Przedsięwzięcie to zostało jednak dość szybko ukrócone przez władze szkolne. Po maturze podjął studia dziennikarskie. Po ich ukończeniu zajął się reklamą. Został dyrektorem kreatywnym w znanej agencji Lorente.

W roku 1993 opublikował swoją pierwszą powieść Książę Mgły, która zdobyła Nagrodę Edebé. Po tym sukcesie postanowił opuścić Barcelonę, by przenieść się do Los Angeles i poświęcić pracy jako scenarzysta filmowy. W Los Angeles stworzył swe kolejne powieści: Pałac Północy, Światła września i Marinę, w której po raz pierwszy umiejscawia akcję swej powieści w Barcelonie.

W roku 2001 jego powieść Cień wiatru zostaje finalistką w konkursie wydawnictwa Planeta "Premio Fernando Lara de Novela". Carlos Ruiz Zafón jest laureatem wielu międzynarodowych nagród.

Kupując ten produkt otrzymasz:

 • wersję, która zadziała na Twoim Kindlu

 • wersję bez zabezpieczeń DRM

 • 21 lutego 2015 ElfikBook,

  Historia prawdy

  Zafón jest moim ulubionym pisarzem. Wszystkie jego książki bardzo cenię. A o tej młodzieżówce było bardzo głośno i pojawiły się różne opinie. Mnie pow... czytaj >
  Zafón jest moim ulubionym pisarzem. Wszystkie jego książki bardzo cenię. A o tej młodzieżówce było bardzo głośno i pojawiły się różne opinie. Mnie powieść oczarowała i jestem bardzo zadowolona, że poświęciłam jej swój czas. Nie było on stracony. I jedynie mogę narzekać, że książka była tak krótka.

5.00

Na podstawie 1 ocen
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1