Kronika Powstania Warszawskiego (ebook) (do pobrania)

Kronika Powstania Warszawskiego (ebook)

Kronika Powstania Warszawskiego (ebook) (do pobrania)

Oferta specjalna -10%

Kup na prezent
Dokumentalny zapis walk i wydarzeń powstańczych – 66 dni powstania, dzień po dniu.

Autor zestawia twarde fakty z fragmentami dzienników i trafnych komentarzy prasowych.

Kronika Powstania Warszawskiego to bezcenny dowód polskiego potężnego zrywu niepodległościowego i świadectwo bezprzykładnego bohaterstwa, męstwa i ofiarności tysięcy warszawiaków.

Najkrwawsza bitwa w historii Polski — z jej szczytami poświęcenia, bohaterstwa i heroizmu, jak i z ogromem cierpień i strat — zasługuje na opisanie najpełniejsze z możliwych i na naszą wierną pamięć. To przecież owa wierna pamięć — przez kilkadziesiąt powojennych lat możliwa jedynie w wymiarze rodzinnym i społecznym, a dopiero od kilkunastu lat także w wymiarze państwowym — nadaje sens tamtej tragedii i śmierci dziesiątków tysięcy żołnierzy i cywilnych mieszkańców Stolicy Wolności.
dr hab. Andrzej Krzysztof KunertDr hab. Andrzej Krzysztof Kunert (ur. 1952 r.) – historyk, publicysta, Sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. Ukończył Wydział Historyczny Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1984-1990 był redaktorem w Instytucie Wydawniczym PAX. Pełnił funkcję redaktora naczelnego wydawnictwa Bellona. Założyciel i prezes Fundacji Archiwum Polski Podziemnej 1939-1956. W sierpniu 2006 roku otrzymał Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis”. 1 września 2006 roku został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz propagowania wiedzy o historii Polski, za osiągnięcia w pracy naukowej i badawczej, a 25 września 2009 roku otrzymał Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w dokumentowaniu i upamiętnianiu prawdy o najnowszej historii Polski, w szczególności dziejów Polskiego Państwa Podziemnego.

Kupując ten produkt otrzymasz:

  • wersję bez zabezpieczeń DRM

  • wersję, która zadziała na Twoim Kindlu

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Kronika Powstania Warszawskiego (ebook)" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.