Kronika dobrej zmiany

 Kronika dobrej zmiany
Roman Giertych prezentuje swoją najnowszą publikację – zbiór świetnie przyjętych felietonów o tematyce politycznej zatytułowany „Kronika dobrej zmiany”, w którym z właściwą sobie inteligencją i poczuciem humoru podsumowuje polską rzeczywistość po dwóch latach pod rządami Prawa i Sprawiedliwości.

Mecenasa Romana Giertycha nie trzeba chyba przedstawiać nikomu, kto choć trochę interesuje się rozgrywkami na polskiej scenie politycznej. Jako były parlamentarzysta, minister i wicepremier, od podszewki poznał zasady jej funkcjonowania. Dziś w swoich tekstach i publikacjach przybliża swoim czytelnikom kulisy sprawowania władzy przez obecną ekipę rządzącą. Najnowszą książką w jego dorobku publicystycznym jest właśnie „Kronika dobrej zmiany”, w której mecenas wziął na tapet przemiany społeczno-polityczne, które mają miejsce w Polsce w ostatnich miesiącach.

„Kronika dobrej zmiany” to zbiór niezwykle ciekawych felietonów, w których Giertych opisuje swoje spojrzenie i punkt widzenia na ostatnie dwa lata, kiedy to rządy samodzielnie sprawuje Prawo i Sprawiedliwość. Autor nie boi się podejmować polemiki z decyzjami ekipy rządzącej, podsumowując i oceniając podejmowane przez nią kroki i działania. W oparciu o fakty i rzetelnie zebrane przez siebie materiały celnie punktuje słabości i potknięcia najważniejszych osób u szczytu władzy. Mimo że tematyka podejmowana prze Romana Giertycha w „Kronice dobrej zmiany” jest dość poważna i dotyka każdego polskiego obywatela, to jednak popularny mecenas nie szczędzi w swoich tekstach ironii i poczucia humoru, którymi równoważy gorycz i rozczarowanie. W inteligentny, ale jednocześnie bezpardonowy sposób rozlicza polityków, ukazując swoją ocenę ich motywacji i partykularnych celów. Równocześnie inicjuje dialog i zmusza do zastanowienia się nad aktualnym stanem polskiej demokracji.

W swojej książce Roman Giertych przybliża swoim czytelnikom także to, na czym w jego ocenie polega nowoczesny patriotyzm, jednocześnie zachęcając ich do tego, by aktywnie angażowali się w życie polityczne i nie przyglądali się biernie rozwojowi wypadków. „Kronika dobrej zmiany” to napisana lekkim piórem świetna rozrywka dla wszystkich tych, którym stan polskiej polityki i przyszłość naszego kraju nie są obojętne.

Roman Giertych jest z wykształcenia historykiem i prawnikiem, absolwentem Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ma za sobą kilkuletnią karierę polityczną – z ramienia partii Liga Polskich Rodzin w 2001 roku po raz pierwszy zasiadł w ławach sejmowych. W trakcie trwania V kadencji, gdy rządy sprawowała koalicja zawiązana pomiędzy Prawem i Sprawiedliwością, Ligą Polskich Rodzin i Samoobroną, Giertych pełnił funkcję wicepremiera i ministra edukacji w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego. To właśnie on był inicjatorem przywrócenia obowiązkowego egzaminu maturalnego z matematyki. Po tym jak wycofał się z aktywnej polityki po niepowodzeniu w wyborach parlamentarnych w 2007 roku, powrócił do praktyki adwokackiej. Dziś reprezentuje interesy wielu znanych osobistości świata polityki i showbiznesu. Roman Giertych jest także bardzo aktywny w mediach społecznościowych, gdzie publikuje swoje popularne felietony, czytane i komentowane przez tysiące obserwatorów.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

" Kronika dobrej zmiany " wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.