Królestwo (Okładka miękka)

Królestwo

Królestwo (Okładka miękka)

Oferta specjalna -30%
Kup na prezent

Szczepan Twardoch powraca z „Królestwem” – nowa książka popularnego pisarza będzie stanowiła nieco niespodziewaną kontynuację bestsellerowego „Króla” z 2016 roku. Akcja powieści ponownie przeniesie czytelnika kilka dekad wstecz, tym razem jednak znani z pierwszej części bohaterowie będą musieli zmierzyć się z realiami mrocznych czasów II wojny światowej.

Miłośnicy prozy Szczepana Twardocha wiedzą, że akcja „Króla” zakończyła się niemal u progu wybuchu największego konfliktu zbrojnego w historii, jakim była II wojna światowa. Powieść opowiadała o Warszawie czasów międzywojnia – różnorodnej etnicznie, niejednolitej i pełnej napięć, w której grupy społeczne rozdzielała ziejąca przepaść nierówności. W „Królu” kryminał retro przenikał się z thrillerem politycznym i powieścią gangsterską, ukazując najciemniejszą stronę stolicy na niedługo przed tym, gdy agresja ze strony sąsiadów niemal zrównała ją z ziemią.

Jak przyznał sam autor, „Królestwo”, mimo iż będzie kontynuacją „Króla” i opisywać będzie dzieje tych samych bohaterów, będzie powieścią zupełnie inną. Tym razem Szczepan Twardoch pochyli się nad Warszawą zniszczoną niemiecką agresją, okupowaną i ciemiężoną, a zarazem postara się ukazać, jak znane z „Króla” postaci odnajdą się w nowej, okrutnej rzeczywistości.

Szczepan Twardoch to jeden z najwybitniejszych i najbardziej uznanych pisarzy młodego pokolenia. Z pochodzenia Ślązak, urodził się 23 grudnia 1979 roku w Żernicy nieopodal Gliwic. Był wielokrotnie nominowany i nagradzany – otrzymał m.in. nagrodę Nautilus i Paszport „Polityki”, jego powieść „Morfina” trafiła natomiast do finału Nagrody Literackiej „Nike” 2015.OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Królestwo" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.