Król Piast (MP3)

Król Piast
Jedna z licznych powieści historycznych Józefa Ignacego Kraszewskiego w wersji audio.

Posłuchamy o kulisach wyboru i okresie panowania króla Michała Korybuta Wiśniowieckiego, który zasiadał na tronie Polski w latach 1669-1679. Kraszewski pasjonująco opowiada o młodym, nieprzygotowanym do rządzenia władcy, który musi odnaleźć się w nowej sytuacji, stawić czoła nie tylko własnym słabościom, ale również knującym intrygi magnatom, którzy czekają na jego najmniejsze potknięcie. Audiobook z niezwykle pasjonującą historią, która nie tylko opowiada o XVII-wiecznej Polsce, ale również stawia przed słuchaczem pytania o charakterze psychologicznym: jak bardzo przekupny jest człowiek, ile zrobi dla władzy, jak władza wpływa na jego relacje z otoczeniem? To powieść, która ukazuje ludzkie charaktery oraz tło obyczajowe epoki, w której rozgrywa się akcja. Znakomita propozycja dla miłośników historii.

W wersji audio dostępne są również inne publikacje historyczne Kraszewskiego: „Hrabina Cosel”, „Krzyżacy 1410”, „Czercza mogiła”, „Stara baśń”, „Na królewskim dworze”.


Józef Ignacy Kraszewski (1812-1887) - jest uznawany za jednego z najbardziej płodnych pisarzy w Polsce i na świecie. W ciągu 57 lat napisał 232 powieści o różnorodnym charakterze, 150 nowel i opowiadań, 20 sztuk scenicznych, kilkadziesiąt tomów prac historycznych, relacji z podróży i prac publicystycznych. Był poetą i tłumaczem, pisał felietony, recenzje i artykuły prasowe. W jego twórczości stale pojawiał się element patriotyzmu. Stworzył obraz współczesnego mu społeczeństwa oraz narodowej przeszłości. Wywarł największy wpływ na rozwój polskiej powieści.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Król Piast" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.