Król Maciuś na wyspie bezludnej (MP3)

Król Maciuś na wyspie bezludnej
Król Maciuś miał znakomite pomysły i marzył o tym, aby wszystkie dzieci na świecie były szczęśliwe. Był też bardzo dobrym władcą, szczególnie, że musiał rządzić jako mały chłopiec, a to nie takie proste w świecie dorosłych. Prezentowany audiobook to jego dalsze losy – kontynuacja jednej z najpiękniejszych i najpopularniejszych książek z literackiego dorobku Janusza Korczaka.

„Król Maciuś na wyspie bezludnej” to historia małego władcy, który został skazany na odosobnienie, ale dzielnie stara się radzić sobie z tą sytuacją.

Wzruszająca, niezwykła historia, która z pewnością zainteresuje tych, którzy polubili poprzednią część cyklu i samego Maciusia – niezwykłego bohatera, którego doceniają nie tylko dzieci, ale również dorośli słuchacze. Obie części przygód o królu Maciusiu ukazały się w wersji audio w znakomitej interpretacji Krzysztofa Tyńca.

A słuchaczom, którzy są miłośnikami pisarstwa Janusza Korczaka polecamy również inne audiobooki na podstawie jego powieści: „Kajtuś Czarodziej” oraz „Bankructwo małego Dżeka”.

AUTOR

Janusz Korczak, właściwie Henryk Goldszmit (1878 lub 1879 - 1942) - prekursor walki o prawa dziecka, lekarz z wykształcenia i zawodu, pisarz z talentu, wychowawca i pedagog z powołania i wyboru; w latach 1912-1942 dyrektor warszawskiego Domu Sierot dla dzieci żydowskich, od 1919 współorganizator Naszego Domu - dla dzieci polskich, wykładowca w Państwowym Instytucie Pedagogiki Specjalnej, współpracownik wielu pism i założyciel "Małego Przeglądu", pierwszego czasopisma, redagowanego wraz z dziećmi, autor popularnych pogadanek radiowych - gadaninek Starego Doktora. Napisał m.in. "Jak kochać dziecko", "Prawo dziecka do szacunku", "Króla Maciusia Pierwszego", "Króla Maciusia na wyspie bezludnej". Mimo szansy opuszczenia getta pozostał ze swymi podopiecznymi i zginął wraz z nimi wywieziony do obozu zagłady w Treblince.

LEKTOR

Krzysztof Tyniec -Krzysztof Tyniec (ur. 5 lutego 1956 w Nowej Rudzie) – polski aktor filmowy, teatralny i dubbingowy, konferansjer, tancerz. Aktor warszawskiego Teatru Ateneum. Ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. Przez wiele lat był jednym z aktorów występujących w telewizyjnym kabarecie Olgi Lipińskiej. W latach 80. występował w roli Pana Fasoli w muzycznych programach dla dzieci: Fasola oraz Tik-Tak. W latach 90. był gwiazdą koncertów Gali Piosenki Biesiadnej. Zajmuje się też dubbingiem i konferansjerką.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Król Maciuś na wyspie bezludnej" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.