Król Artur Antologia (PC cyfrowe)

Król Artur Antologia

Król Artur Antologia (PC cyfrowe)

4.33 / 6 głosów

Chcesz kupić ten produkt, bo:

 • zawsze chciałeś zasiąść przy jakimś okrągłym stole
 • wierzysz, że będziesz skutecznym władcą
 • szukasz gry, w której obok zarządzania krajem możesz toczyć pełne rozmachu bitwy
Kup na prezent
 • Steam
 • PC
 • polskie napisy
 • 24-11-2009
 • 8,5 GB
 • plik do pobrania
 • Neocore Games
 • Neocore Games
 • Steam
 • System operacyjny: Windows XP SP2 / Vista SP1; Procesor: Intel Pentium IV 3.0 GHz lub AMD Athlon 64 3.0 GHz; Pamięć RAM: Windows XP: 1 GB/Windows Vista: 1,5 GB ; Dysk twardy: 9,2 GB wolnego miejsca; Karta graficzna: 256 MB VRAM, zgodna z DirectX 9.0c i Shader Model 2.0 (Nvidia GeForce 6600/ATI Radeon X700); Karta dźwiękowa: zgodna z DirectX 9.0c; Pełne wymagania sprzętowe znajdziesz na stronie naszej pomocy technicznej.
Wrodzy władcy nie są jedynym zmartwieniem króla Artura. Zamierzchła Brytania pełna jest magii. Jej ziemie przemierzają ogromne olbrzymy, a magowie w każdej chwili mogą ściągnąć na wrogów pioruny. Merlin jest w końcu czarownikiem z prawdziwego zdarzenia. Czy król Artur skorzysta z jego pomocy? W jaki sposób zjednoczy wyspę?

King Arthur to strategia z dwoma trybami. W pierwszym, turowym, masz podgląd na całą Brytanię i kierujesz swoimi włościami. To właśnie tutaj zdecydujesz o tym, kogo zaatakować, z kim zawrzeć sojusz, które prowincje rozwinąć i które jednostki zwerbować. Podejmiesz wiele decyzji, które zdefiniują Cię jako władcę. Czy zostaniesz tyranem? A może przyjmiesz chrześcijańską wiarę?

W drugim, w czasie rzeczywistym, stoczysz bitwy. Od twoich decyzji na mapie strategicznej zależy, jakimi siłami i mocami będziesz dysponować podczas walk. Wszelkie braki możesz zawsze nadrobić swoimi wojskowymi talentami. Atak na flankę lub zaklęcie w odpowiedniej chwili mogą zmienić losy bitwy. W walce pomogą Ci herosi, rycerze okrągłego stołu, którzy w miarę grania będą się rozwijać.

Ta edycja zawiera dwa dodatki i dwa DLC. DLC dodają nowe jednostki, herosów i przedmioty. Dodatek The Saxons rozszerza grę o kampanię, w której pokierujesz władcą chrześcijańskich Sasów, a The Druids wręcz przeciwnie, pozwali wcielić się we władcę Walii, która jest domem dla pogan i ich smoków.
 • PC
 • polskie napisy
 • 24-11-2009
 • 8,5 GB
 • plik do pobrania
 • Neocore Games
 • Neocore Games
 • Steam
 • System operacyjny: Windows XP SP2 / Vista SP1; Procesor: Intel Pentium IV 3.0 GHz lub AMD Athlon 64 3.0 GHz; Pamięć RAM: Windows XP: 1 GB/Windows Vista: 1,5 GB ; Dysk twardy: 9,2 GB wolnego miejsca; Karta graficzna: 256 MB VRAM, zgodna z DirectX 9.0c i Shader Model 2.0 (Nvidia GeForce 6600/ATI Radeon X700); Karta dźwiękowa: zgodna z DirectX 9.0c; Pełne wymagania sprzętowe znajdziesz na stronie naszej pomocy technicznej.

Kupując ten produkt otrzymasz:

 • polską wersję językową

 • wersję zabezpieczoną platformą Steam

 • pewność, że wspierasz twórców, ponieważ dostaną kasę bezpośrednio od nas

 • 17 grudnia 2012 Sinuhe,

  Arturiański Total War

  Świetnie zrealizowane połączenie świata fantasy z rozgrywką a'la Total War. Wizualnie bardzo przypadła mi do gustu. Działania strategiczne są rozgrywa... czytaj >
  Świetnie zrealizowane połączenie świata fantasy z rozgrywką a'la Total War. Wizualnie bardzo przypadła mi do gustu. Działania strategiczne są rozgrywane turowo na pięknie wyglądającej, dopracowanej w detalach mapie, zaś w bitwach, rozgrywanych w czasie rzeczywistym z aktywną pauzą dowodzimy zróżnicowanymi jednostkami, których modele również są ładnie, szczegółowo dopracowane. Kampania dla pojedynczego gracza ma ciekawą, spójną fabułę, questy są zróżnicowane (wciągają zwłaszcza te RPGowe, które można wykonać bez bitew, wiążą gracza z losami bohaterów, Rycerzy Okrągłego Stołu). Warstwa rpg'owa jest nieporównywalnie ważniejsza niż w grach serii Total War, bo rozwój bohaterów jest bardziej zróżnicowany, a doświadczenie zdobywa się w bitwach i przez questy. Grę kupiłem na cdp.pl, pomimo że posiadałem już wersję pudełkową, bo tanio i jest wraz z dwoma dodatkami (Druidzi i Sasi). Podsumowując: Grafika = 4.5/5 Rozgrywka = 4.5/5 Fabuła = 4.5/5 W wersji 'Antologia' z cdp.pl: 2xDLC+cena = 6/5 Dla fanów strategii, miłośników fantasy pozycja obowiązkowa.
  17 grudnia 2012 aoetje,

  Pierwszy zakup w CDP

  Jak w tytule, pierwszy zakup w CDP, nie jest to może gra najwyższych lotów, ale na pewno parę godzin rozrywki zapewni, klucz steam w cenie 5 PLN ? Oby... czytaj >
  Jak w tytule, pierwszy zakup w CDP, nie jest to może gra najwyższych lotów, ale na pewno parę godzin rozrywki zapewni, klucz steam w cenie 5 PLN ? Oby więcej gier było w tak dobrych cenach, wyeliminowaliby problem piractwa w 1 dzień ^^
  17 grudnia 2012 RedEvil,

  Total War w świecie fantasy

  Kupiona wersja pudełkowa za 10zł Król Artur ZE Gra ma wiele podobieństw do serii Total War, największy minus to brak epickości bitew, podczas starć j... czytaj >
  Kupiona wersja pudełkowa za 10zł Król Artur ZE Gra ma wiele podobieństw do serii Total War, największy minus to brak epickości bitew, podczas starć jednostki wyglądają i zachowują się sztywno. Mapa strategiczna jest w porzadku, zaś grafika ładna dla oka, fabuła wciąga. Jak ktoś nie będzie zbliżał kamery by popatrzeć na bitwy i przymknie oko na tą część gry to ze spokojem można pograć. Jak dla mnie na 4, ale takie naciagane, choć bliżej jej na 3+ , gdyby nie te bitwy to bym był pełni zadowolony.
 • 17 listopada 2012 Jurgen75,

  Przyzwoite, ale nie powalające.

  Gra Król Artur jest grą w klimacie gier z serii "Total War" o nieco bardziej rozbudowanym wątku role-play. Na mapie taktycznej rozgrywka przebiega tu... czytaj >
  Gra Król Artur jest grą w klimacie gier z serii "Total War" o nieco bardziej rozbudowanym wątku role-play. Na mapie taktycznej rozgrywka przebiega turowo. Mamy tu możliwość przemieszczania jednostek, wykonywania misji głównych i pobocznych, awansowania bohaterów, wznoszenia budynków, itp. Ta część gry moim zdaniem przewyższa to co oferuje seria "Total War". Klimaty legend o Królu Arturze, poszukiwanie świętego Graala, walka z przybyszami z głębi pradawnych lasów czynią rozgrywkę ciekawą i wciągającą. Nieco słabiej rozwinięta jest dyplomacja, dla tego trzeba bardzo uważać wykonując misje, gdyż od ich rezultatu zależy stosunek innych władców do naszego państwa. Część bitewna niestety w porównaniu do serii Total War rozczarowuje. Mimo podobieństw do gier tej serii sterowanie oddziałami i wydawanie rozkazów są mocno uproszczone i w zasadzie nie grają żadnej szczególnej roli w samej walce, która niestety jest dość chaotyczna. Grafika oddziałów jest nieczytelna (postacie są malutkie, a zoom niewystarczająco przybliża), tak że ciężko czasem na pierwszy rzut oka zorientować się jaki zaznaczamy oddział Inteligencja komputerowych przeciwników jest całkiem niezła, komputer nie wysyła strzelców do ataku na piechotę, korzysta z ukrycia, itp. tyle, że nie równoważy to ogólnego, dość słabego wrażenia. Oprócz samodzielnego rozgrywania bitwy dostępna jest też opcja auto. Wtedy komputer sam oblicza bitwę i podaje nam tylko wynik końcowy. Warto skorzystać przy dużej przewadze. Przy tych wszystkich plusach i minusach warto mimo wszystko poświęcić parę złotych na zakup tej pozycji. Wątek fabularny jest bardzo wciągający i równoważy niedostatki pól bitewnych. Ocena 3/5 - przy czym całe 3 gwiazdki za część fabularną.
  20 października 2012 Pertaseth,

  Ładnie, z klimatem..

  Całkiem ciekawa gierka, zawierająca wiele elementów z serii Total War. Jak zawsze są widowiskowe starcia, dobrze wykonane jednostki wraz z detalami. M... czytaj >
  Całkiem ciekawa gierka, zawierająca wiele elementów z serii Total War. Jak zawsze są widowiskowe starcia, dobrze wykonane jednostki wraz z detalami. Miła dla ucha muzyka i ciekawe elementy RPG (czy ktoś wie czy są gry opierające się na samym tekście jak niektóre misje tej gry i wybieraniu opcji?). Polecam!
  11 października 2012 siremil,

  Rewelacja!

  Gra po prostu wyśmienita! Genialne połączenie sposobu prowadzenia bitew znanym z serii Total War z elementami RPGów, oldschoolowych przygodówek i klim... czytaj >
  Gra po prostu wyśmienita! Genialne połączenie sposobu prowadzenia bitew znanym z serii Total War z elementami RPGów, oldschoolowych przygodówek i klimatów arturiańskich. O ile do pewnych aspektów technicznych można by się przyczepić (np. czasami nieczytelne pole bitwy), to reszta aspektów, a szczególnie wiele nietypowych rozwiązań związanych z gameplayem "na mapie świata" - po prostu super!

4.33

Na podstawie 6 ocen
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1