Krążownik spod Somosierry (MP3)

Krążownik spod Somosierry
26 morskich opowiadań najbardziej znanego i cieszącego się wciąż ogromną popularnością polskiego pisarza-marynisty.

W cyklu morskich opowieści Karola Olgierda Borchardta ukazały się również „Znaczy kapitan”, „Szaman morski” i „Kolebka nawigatorów”.

To niezwykłe książki, które przez lata inspirowały do marzeń o morskich podróżach pokolenia Polaków. Również w tej części słuchacze będą mogli posłuchać o szkole morskiej, dalekich rejsach, pobycie w portach, sztormach, przygotowaniach do rejsów, żaglowcach, statkach pasażerskich i handlowych.

Niniejszy audiobook to opowiadania, które bawią i wprawiają serce w drżenie. Przedstawiają przygody i obawy polskich marynarzy w czasie II wojny światowej, którzy walczyli na morzach i oceanach po stronie wojsk alianckich

„Krążownik spod Samosierry” powstał w wyniku licznych pytań ze strony czytelników, które Borchardt otrzymał po opublikowaniu tomu „Znaczy kapitan”. Pierwowzorami literackich bohaterów w tych książkach byli zawsze prawdziwi ludzie morza, których autor poznał w trakcie swojej wieloletniej służby.

Wszystkie audiobooki opublikowane na podstawie książek Borchardta czyta inny człowiek morza, kapitan jachtowy Adam Szyszkowski.W książce znajdują się opowiadania o tematach bardzo odmiennych od siebie. Są więc wspomnienia ze szkół morskich w Tczewie i Southampton, z rejsów na żaglowcach oraz statkach handlowych i pasażerskich, przekształconych w czasie II wojny światowej w transportowce wojskowe, wchodzące w skład sił alianckich.

Niektóre z 26 opowiadań „Krążownika...” bawią do łez, inne mrożą krew w żyłach. Można w nich niekiedy dopatrzyć się niedyskrecji w stosunku do osób, które w nich zostały opisane w okolicznościach wzbudzających wesołość. W tych wypadkach autor starał się uzyskać pozwolenie danej osoby. Poproszony o nie pewien kapitan, bohater kilku opowiadań, tak odpowiedział:

– Nu, wie co! Nu, prawda! Nu, tak co robić? A?

A po chwili:

– Nu wie co. Nu chętnie się sam uśmieje. Nu, pisz pan!

Nu, tak i my polecamy! KochAAAni, znaczy… słuchajcie!

Czyta Kapitan jachtowy ż. w., Adam Szyszkowski.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Krążownik spod Somosierry" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.