Grom i szkwał. Kraina Martwej Ziemi, tom 2 (Okładka miękka)

Grom i szkwał. Kraina Martwej Ziemi, tom 2

Grom i szkwał. Kraina Martwej Ziemi, tom 2 (Okładka miękka)

Oferta specjalna -18%

W huku gromów i przy wtórze szkwału ważą się losy królestw po obu stronach Martwej Ziemi.

 

Arthornowi udaje się uciec z zamku opanowanego przez zdrajców, lecz najgorsze dopiero przed nim. Wkrótce znów wyruszy ku Martwicy, tym razem bez przygotowania, drużyny i wbrew własnej woli. Jednocześnie stary Garhard stara się opanować sytuację w Wondettel. To zadanie tym trudniejsze, że lord Auriss nie powiedział jeszcze ostatniego słowa – podobnie jak wysłannicy sił potężniejszych, niż przeczuwają najwięksi mędrcy. Impas, jak się wydaje, może przełamać tylko obecność księżniczki Azure, która jednak przepadła bez wieści. Co zrobi Arthorn, gdy ją odnajdzie? Czy zdoła nakłonić ją do powrotu? Ile zdecyduje się poświęcić dla królestwa?

 

Mroczny cień Nife pochłania bezkresne stepy, czyha na sielskie Asnal Talath, sięga podziemnych Serc Dwargów i snuje się po pokładzie latającego okrętu. Wolno podąża ku granicy, za którą śpi niespokojne Wondettel.

 

 Klasyczne fantasy quasi-średniowieczne, gdzie miecze są ostre, nawet jeśli podrdzewiałe, księżniczki piękne, choć wredne, a smoki zabójcze, jak to mają w zwyczaju. Na szczęście Łukawski – uważny czytelnik konwencji – umiejętnie przekracza znane ramy i schematy.

Michał Cetnarowski, Nowa Fantastyka

 

Łukawski to autor chylący czoła klasykom, ale równie sprawnie jak owi klasycy operujący słowem i barwnymi motywami. Mroczna,

brutalna akcja porywa, bohaterowie kradną serce, a ograne szablony zyskują nowe życie.

Adrian Turzanski, Kawerna

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Grom i szkwał. Kraina Martwej Ziemi, tom 2 " wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.