Konung 3 Ties of The Dynasty (PC) DIGITAL Steam

Konung 3 Ties of The Dynasty (PC) DIGITAL Steam
 • PC
 • angielska
 • klucz produktu
 • Produkt dostępny wyłącznie na terytorium Polski
 • 1C online
 • Core 2 Duo 2.4 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza), 1 GB HDD, Windows XP/Vista

Konung 3 to kolejna odsłona oryginalnej i ciepło przyjętej przez graczy strategii czasu rzeczywistego z silnymi wpływami elementów RPG. Trzecie już, jak sama nazwa wskazuje, podejście twórców do tematu zaowocowało przede wszystkim znaczną poprawą oprawy graficznej, przedstawionej teraz w 3D - w końcu od wydania drugiej części gry minęło prawie 5 lat.

 

Niezmienne pozostało natomiast tło fabularne - po raz kolejny przychodzi nam wkroczyć do świata, w którym mieszają się ze sobą mitologie trzech wielkich nacji - Słowian, Skandynawów i Bizantyjczyków. Epoka Tytanów, wielkich bohaterów oraz potężnych władców przeminęła bezpowrotnie - nastały inne czasy - czasy, w których tron Wielkiego Księstwa opustoszał, a prości ludzie wypatrują nowego przywódcy. Wielu poszukiwaczy przygód i zwykłych awanturników próbuje swojego szczęścia chcąc wykorzystać bezkrólewie, ale tylko jeden, ten, który zdoła odnaleźć legendarny miecz Bohaterów zostanie władcą Wielkiego Księstwa. Jak można się domyślić, jednym z pretendentów do tronu jesteś ty drogi graczu - teraz wystarczy jedynie znaleźć wspomniany artefakt. Zadanie to jednak do najprostszych nie należy, jako że wśród twoich konkurentów znajdują się osoby władające resztkami mocy bransolety zniszczonej w drugiej części gry.

 

Konung 3 w porównaniu do swoich poprzedników kładzie znacznie większy nacisk na elementy RPG - nasza postać zyskała nowe umiejętności, modyfikacji uległ także system interakcji z bohaterami niezależnymi. Postacie, z którymi przyjdzie nam rozmawiać są teraz bardziej „ludzkie" - poszerzono wachlarz dostępnych opcji dialogowych oraz dodano takie drobne elementy jak mimika twarzy czy gestykulacja naszych interlokutorów. Rewolucja dotknęła również systemu walki - oręż zyskał nowe, unikalne właściwości, samo zaś tworzenie uzbrojenia możliwe jest teraz z pomocą magicznych ziół. Skoro już jesteśmy przy magii, wypada dodać, że i w tym temacie twórcy Konung 3 postanowili ulepszyć rozgrywkę - do naszej dyspozycji oddano nowy i to całkiem potężny arsenał zaklęć bojowych.

 

Tak jak i w poprzedniej części gra, tak i tutaj na początku rozgrywki możemy wybrać jedną z sześciu dostępnych postaci, opisanych przez 4 współczynniki - zręczność, intelekt, siłę oraz wytrzymałość. Każda z obecnych w grze nacji została „obdarowana" w sprawiedliwy sposób - reprezentowane są zarówno przez mężczyzn jak i kobiety. Sposób rozgrywki różni się oczywiście w zależności od wybranego bohatera (bohaterki) - każde z nich dysponuje innymi zdolnościami. Przykładowo, podczas gdy jedni łatwiej zyskują sobie sprzymierzeńców, inni polegają na swoich umiejętnościach magicznych. Na koniec należy wspomnieć o zaawansowanych możliwościach zarządzania oraz obrony przed wrogami osad podległych graczowi.

 

 • PC
 • angielska
 • klucz produktu
 • Produkt dostępny wyłącznie na terytorium Polski
 • 1C online
 • Core 2 Duo 2.4 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza), 1 GB HDD, Windows XP/Vista

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Konung 3 Ties of The Dynasty (PC) DIGITAL Steam" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.