Konung 2 Bloods of Titans (PC) DIGITAL

Konung 2 Bloods of Titans (PC) DIGITAL
 • PC
 • angielska
 • klucz produktu
 • Produkt dostępny wyłącznie na terytorium Polski
 • 1C online
 • CPU 800MHz, 256MB RAM, akcelerator 3D z min. 64MB RAM

Oficjalna kontynuacja gry „Konung: Legends of the North" (w Polsce znana jako „Konung: Legenda Północy"). „Konung" łączy wybrane cechy gier role-playing, strategii czasu rzeczywistego oraz przygodówek przy czym elementy RPG zdecydowanie przeważają. Gra cechuje się nieskomplikowanymi zasadami i mechaniką rozgrywki, co wywołuje słuszne skojarzenia z sagą „Diablo".

 

Fabuła gry w znacznym stopniu wiąże się z tym co zaprezentowano w pierwszej części. Dobro teoretycznie zwyciężyło, bardzo szybko okazało się jednak, iż duszą bohatera, który przyczynił się do pokonania sił ciemności zawładnął demoniczny artefakt - bransoleta o nazwie Sovereign. Niedawny heros przeistoczył się w mrocznego mistrza. Teraz bezpośrednio zagraża krainie, którą jeszcze niedawno ratował. Jego umysł jest w pełni kontrolowany przez artefakt, co więcej, próbuje zdobyć kolejne, co dodatkowo mogłoby go wzmocnić. Jak głosi legenda tylko sześciu potomków Tytanów może stawić mu czoła. Zadanie to nie będzie łatwe gdyż poza samym mrocznym mistrzem czekają na nich jego podwładni, a także zwykłe potwory, które panoszą się po krainie. Gracz wybiera jedną z tych sześciu osób i wyrusza na krucjatę, której celem jest uratowanie świata. Ten zaś, podobnie jak w pierwszej części gry, łączy elementy fantasy z wydarzeniami, które miały miejsce w historii. Fikcja jest przede wszystkim „reprezentowana" przez obecność magii, demonicznych istot czy nieśmiertelnych bohaterów. Skojarzenia z rzeczywistością ma natomiast wywoływać obecność wielu prawdziwych kultur i nacji, między innymi Imperium Bizantyjskiego czy walecznych Wikingów.

 

Mechanika gry pozostała praktycznie niezmieniona. Gracz ma do wyboru sześć postaci, zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Istotną rolę odgrywa rozwój sterowanej postaci. W miarę upływu gry awansuje ona na kolejne poziomy doświadczenia, zdobywa również nowe umiejętności. Większość z nich wykorzystuje się w trakcie walk. Na samych starciach zabawa się jednak nie kończy, sterowany bohater odbywa częste rozmowy z postaciami niezależnymi. Gracz zdobywa w ten sposób nowe zadania (questy), niejednokrotnie dowiaduje się też przydatnych rzeczy. W miastach handluje posiadanymi przedmiotami. Co ciekawe, może on zarządzać wybranymi wioskami co wywołuje słuszne skojarzenia ze strategiami czasu rzeczywistego. Pozostałe usprawnienia obejmują ulepszone AI, większą ilość lokacji do odwiedzenia (także podziemia), poszerzony wachlarz zachowań w trakcie walk, zupełnie nowych przeciwników oraz typy uzbrojenia.

 

 • PC
 • angielska
 • klucz produktu
 • Produkt dostępny wyłącznie na terytorium Polski
 • 1C online
 • CPU 800MHz, 256MB RAM, akcelerator 3D z min. 64MB RAM

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Konung 2 Bloods of Titans (PC) DIGITAL" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.