Kontratyp (Okładka miękka)

Kontratyp
„Kontratyp” to wyczekiwana przez fanów książka Remigiusza Mroza, będąca ósmym tomem najbardziej popularnego cyklu powieściowego młodego króla kryminałów. Tym razem główna bohaterka, bezkompromisowa mecenas Joanna Chyłka, do spółki ze swoim byłym aplikantem Kordianem Oryńskim, będzie musiała rozwiązać sprawę wydarzeń, które rozegrały się na himalajskim stoku. Czy prawniczka zdoła znaleźć odpowiedzi na piętrzące się wokół tragedii pytania, równocześnie zmagając się z problemami natury prywatnej?

Annapurna w Himalajach jest jedną z najniebezpieczniejszych gór świata, co jednak nie zniechęca kolejnych śmiałków do podejmowania prób zdobycia szczytu. Nie inaczej było z trójką wspinaczy, dla których jednak wyprawa kończy się tragicznie. Kiedy ratownicy docierają do miejsca, gdzie powinni przebywać zaginieni, znajdują tam jedynie porzucone, poskręcane liny, ale po himalaistach nie ma ani śladu. Po kilku tygodniach jedna z uczestniczek wyprawy niespodziewanie odnajduje się na granicy pomiędzy Nepalem i Tybetem. Nie jest to jednak koniec jej kłopotów – okazuje się bowiem, że aby przetrwać w ekstremalnych warunkach, sprowadziła śmierć na pozostałych wspinaczy.

Himalaistka zostaje natychmiast zatrzymana, a w Polsce rusza dochodzenie w sprawie zabójstwa. Jakie dowody świadczące o jej winie mogą przedstawić? Co tak naprawdę wydarzyło się na Annapurnie? Rozwiązania tej niełatwej zagadki podejmuje się Joanna Chyłka, która jednak musi pogodzić pracę z osobistymi problemami. Tym bardziej, że właśnie zaczęła dostawać pogróżki od człowieka, który twierdzi, że to właśnie on niedawno zaatakował prawniczkę kwasem.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Kontratyp" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.