Komeda. Osobiste życie jazzu (Okładka miękka)

 Komeda. Osobiste życie jazzu

Komeda. Osobiste życie jazzu (Okładka miękka)

Oferta specjalna -25%
Kup na prezent
Mistrzowska biografia jednego z najwybitniejszych polskich jazzmanów – „Komeda. Osobiste życie jazzu” Magdaleny Grzebałkowskiej to fascynująca opowieść o życiu i karierze muzycznej Krzysztofa Komedy, rozgrywająca się na tle wschodzącej ery polskiego jazzu, który w latach pięćdziesiątych zawładną sercami tysięcy ludzi w całej Polsce. To jedyna książka, która przedziera się przez gąszcz tajemnicy, który jeszcze za życia otaczał postać Krzysztofa Komedy!

W książce „Komeda. Osobiste życie jazzu” Magdalena Grzebałkowska ukazała portret legendy polskiego jazzu: Krzysztofa Komedy, który mimo wielkiej sławy, był dotychczas postacią dosyć tajemniczą. Był małomówny, nieśmiały, wycofany, przez niektórych wręcz określany jako „mruk”, zawsze trzymał się na uboczu, nikomu się nie zwierzał i żył w swoim własnym świecie wypełnionym piękną muzyką. Aby napisać biografię Krzysztofa Komedy, Grzebałkowska wybrała się w blisko trzyletnią podróż śladami artysty, podczas której docierała do wspomnień, anegdot, dłuższych i krótszych opowieści, materiałów archiwalnych i mniej lub bardziej znanych wydarzeń z udziałem jazzmana. „Komeda. Osobiste życie jazzu” to również portret czasów, w których rodził się polski jazz, oraz ludzi, którzy zaszczepili miłość do tej muzykę tysiącom słuchaczy.

Krzysztof Komeda najpierw oczarował całą Polskę, potem resztę świata – po tym, jak skomponowaną przez niego kołysankę z filmu „Dziecko Rosemary” poznali ludzie z całego globu, Komeda stał się wielką nadzieją fabryki snów. Grał na fortepianie i komponował, a jego muzykę można było usłyszeć na koncertach, płytach i podczas seansów filmowych. W sumie skomponował ponad sześćdziesiąt ścieżek dźwiękowych do filmów. „Komeda. Osobiste życie jazzu” to jednak o wiele więcej niż tylko opowieść o życiu tego wybitnego muzyka – to również opowieść o czasach, w których żył i niezwykłych ludziach, których spotkał na swojej drodze. W książce „Komeda. Osobiste życie jazzu” przewija się plejada wspaniałych artystów, takich jak Leopold Tyrmand, Jerzy Matuszkiewicz, Andrzej Trzaskowski, Roman Polański i Jan „Ptaszyn” Wróblewski . Magdalena Grzebałkowska opowiedziała historie zabawne, wzruszające i dramatyczne – dziennikarka jako pierwsza dotarła do ostatniego żyjącego świadka tragicznego wypadku, w wyniku którego Krzysztof Komeda zmarł. Podczas swojej podróży śladami artysty pisarka zjechała Polskę, Skandynawię, Rosję i Stany Zjednoczone.

„Komeda. Osobiste życie jazzu” to portret barwnego życia Krzysztofa Komedy oraz historia ludzi, którzy ponad wszystko kochali jazz. Magdalena Grzebałkowska opowiedziała między innymi o trudnych relacjach artysty z żoną, o muzycznych początkach Komedy, o ludziach, których inspirował, o większych i mniejszych miłościach, a także o kładzeniu fundamentów pod polską scenę jazzową. „Komeda. Osobiste życie jazzu” to jedyna okazja na osobiste spotkanie z niezwykłym człowiekiem, jakim był Krzysztof Komeda!

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

" Komeda. Osobiste życie jazzu " wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.