Kolekcja nietypowych zdarzeń (Okładka miękka)

Kolekcja nietypowych zdarzeń

Kolekcja nietypowych zdarzeń (Okładka miękka)

Kup na prezent
Tom Hanks zaprasza na niezapomniane wrażenia – tym razem nie na ekranie, lecz na kartach swojej debiutanckiej książki: zbioru powiadań pod tytułem „Kolekcja nietypowych zdarzeń”!

Tom Hanks pozwolił się poznać od nowej, nietypowej strony i udowodnił, że jego artystyczne talenty na aktorstwie się nie kończą. Z tym samym zaangażowaniem, ekspresją, kreatywnością i uczuciem, z którym podchodził przez lata do swoich wybitnych i niezapomnianych kreacji aktorskich, podszedł tym razem do pisania, a efekt jest nie mniej warty podziwu. Opowiadania zawarte w zbiorze „Kolekcja nietypowych zdarzeń” mają w sobie coś, co poruszy serca czytelników, w których podczas lektury raz odezwie się dźwięczna nuta melancholii, zaraz potem śmiechu, a niekiedy wzruszenia oraz szczerej radości.

Na „Kolekcję nietypowych zdarzeń” Toma Hanksa składa się siedemnaście opowiadań – każde inne, z innymi, nietuzinkowymi postaciami i inną, nietypową historią. Bohaterami opowiadań Toma Hanksa są jednak ludzie z krwi i kości, w których życiu autor znalazł coś niezwykłego i czarującego – coś, co po prostu zasługiwało na przelanie na papier. Nieraz bohaterowie opowiadań przeżywają wręcz niesamowite przygody lub wracają wspomnieniami do tego, co z jakiegoś szczególnego powodu zapadło im w pamięć. Hanks zaprasza na spotkanie z dobrze mu znaną branżą filmową, z weteranem II wojny światowej, bułgarskim imigrantem, próbującym zbudować od nowa życie w Nowym Jorku, a także na lot awionetką z dziesięcioletnim Kennym, na wyprawę na Księżyc, a nawet podróż w czasie!

Co najbardziej urzeka w opowieściach Toma Hanksa? Wrażliwość, błyskotliwe poczucie humoru oraz niesamowite wyczucie, które sprawiają, że każde opowiadanie porywa czytelnika i pozwala mu wrócić do rzeczywistości dopiero z nadejściem finalnej kropki. Opowiadania, mimo swojej różnorodności, nie są jednak zupełnie samodzielnymi opowieściami, których nic nie łączy – w miarę lektury czytelnik zauważa, co jest wspólnym mianownikiem wszystkich przedstawionych opowiadań. Jest to widoczna na okładce „Kolekcji nietypowych zdarzeń” jedna z ikon minionych, utraconych dekad: maszyna do pisania.

Tom Hanks ubrał w słowa swój zachwyt nad otaczającą go rzeczywistością, w której, w przeciwieństwie do większości, jego oko potrafi znaleźć chwile niezwykłe, warte zapamiętania – momenty niesamowite, szczególne i pełne wyjątkowego czaru.

Książki artystów nigdy wcześnie niezwiązanych z literaturą są często ryzykownym przedsięwzięciem – nie tym razem. W „Kolekcji nietypowych zdarzeń” Toma Hanksa czuć szczerość i naturalność – nic nie jest wymuszone, zrobione na siłę. Hanks włożył w swoje opowieści tyle samo serca, energii oraz pracy, co w swoje niezapomniane kreacje aktorskie – dopracował opowiadania z „Kolekcji nietypowych zdarzeń” nie tylko pod względem fabularnym, ale także stylistycznym i językowym.

Daj się porwać na kolejny seans z Tomem Hanksem – tym razem usiądź wygodnie w fotelu i zanurz się w historie opowiedziane na kartach „Kolekcji nietypowych zdarzeń”!

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Kolekcja nietypowych zdarzeń" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.