KOLĘDY W TEATRZE STU (DIGIPACK) (CD)

KOLĘDY W TEATRZE STU (DIGIPACK)
 • Oddajemy w Państwa ręce kolędy i pastorałki, niezwykłe dzieło czwórki artystów: Włodzimierza Korcza, Haliny Frąckowiak, Alicji Majewskiej, Andrzeja Zauchy. Jest to zapis Koncertu, który odbył się w Teatrze STU 8 października 1991 roku. To piękne spotkanie przyjaciół przy stole wigilijnym łączy w sobie radość wspólnego kolędowania z odrobiną nostalgii i humoru.
  Nad całością czuwał Włodzimierz Korcz, który jest autorem wszystkich aranżacji oraz muzyki do niektórych z nich. Jego słowa najpełniej opowiadają o Koncercie, który był ostatnim artystycznym spotkaniem przyjaciół:

  „Jeśli o mnie chodzi, mógłbym całe życie pisywać muzykę do kolęd i pastorałek, gdyby tylko teksty do nich były tak piękne, jak te, napisane przez Ernesta Brylla, Magdę Czapińską, Wojciecha Kejne, Jacka Korczakowskiego i Wojciecha Młynarskiego. Wspólne przebywanie w niepowtarzalnej atmosferze serdeczności i radości, jaką niosą ze sobą kolędy, niesłychanie zbliżyły nas (to znaczy wykonawców tego koncertu) do siebie. 8 października 1991 roku, po koncercie w Teatrze STU, powiedziałem do Ali, Haliny i Andrzeja, że kiedy śpiewają, kocham ich wszystkich. Dwa dni później Andrzej już nie żył. Nikt, kto nie był naocznym świadkiem wokalno-aktorskich wyczynów Andrzeja tego wieczoru, nie jest w stanie pojąć temperatury uczuć, jakimi darzyli go ci, których czarował swoim talentem."

  Halina Frąckowiak wspominała: „Nigdy nie przypuszczałam, czym staną się dla mnie te kolędy. Dzięki nim przeżyłam tyle szczęścia, ile tylko dać może wspólne śpiewanie z najlepszymi przyjaciółmi o radości i nadziei. Dzięki nim przeżyłam tyle bólu, ile tylko sprawić może utrata kogoś, kto jak się wydawało, cały był przepełniony tą radością i nadzieją.”

  Drodzy Państwo posłuchajcie „Kolęd w Teatrze STU”, są naprawdę są magiczne!
 • Gwiazdo świeć, kolędo leć (W. Korcz – W. Kejne)
  Przywitanie - Włodzimierz Korcz
  Dzisiaj w Betlejem
  Cicha noc (muz. Fr. X Gruber)
  Bracia patrzcie jeno
  Jezus malusieńki
  Raz do roku (W. Korcz - W. Kejne)
  Kolęda na ten rok (W. Korcz - M. Czapińska)
  O, gwiazdeczko
  Przybieżeli do Betlejem
  Gdy śliczna Panna
  Oj, maluśki, maluśki
  Oj, maluśki, maluśki
  Lulajże Jezuniu
  Idzie kolęda (W. Korcz - J. Korczakowski)
  Zapal światło (W. Korcz - E. Bryll)
  Nad Wisłą cud (W. Korcz - W. Kejne)
  W noc wigilijną (W. Korcz – M. Czerkawska)

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"KOLĘDY W TEATRZE STU (DIGIPACK)" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.