Kolędowo (Special Edition) (CD)

Kolędowo (Special Edition)

Kolędowo (Special Edition) (CD)

Zakopower

Oferta specjalna -18%

Zakopower

Wyjątkowy album Kolędowy Zakopower teraz w edycji specjalnej.


Album zawiera kolędy zaaranżowane na skład Zakopower poszerzony o gości (Mateusz Pospieszalski, Antoni Gralak, Thomas Sanchez). Aranż to idealny środek pomiędzy tym co w kolędach najważniejsze – tradycją i emocjami, a z drugiej strony świeżością ale bez sztucznego parcia na wymyślne nowatorstwo. Stąd w kolędach Zakopower pojawiają się nowe zwrotki, tematy muzyczne, dodatkowe refreny. Do tego zespół często zmienia rytmy, wykorzystując pulsację m.in. reggae czy samby. Mało tego, prócz standardowego (i tak już bardzo rozbudowanego) instrumentarium, będzie można usłyszeć sekcję dętą, instrumenty perkusyjne, czy chórek kobiecych głosów.

Ponadto podhalański rdzeń zespołu, czyli kwartet góralski dołożył jeszcze 4 akustyczne, folkowe pastorałki oszczędne i surowe w formie, ale z mocnym ładunkiem emocjonalnym – jakże charakterystycznym dla Podhala. Mamy więc tradycyjne polskie kolędy i pastorałki właściwe tylko dla naszych Tatr.

Bonusem na tej płycie w stosunku do wersji podstawowej jest zupełnie nowa kolęda autorstwa Andrzeja Zaryckiego zagrana przez kwartet góralski, oraz doskonale znane piosenki: Będzie Kolęda zespołu Skaldowie – ukłon dla zespołu, który na długo przed Zakopower z sukcesami czerpał z ludowej muzyki Podhala oraz utwór Lulejże mi, lulej zaśpiewany oryginalnie przez panią Ewę Bem w finałowej scenie kultowego filmu „Miś” – tutaj na płycie obie z zakopiańskim charakterem.

Całość kończy się tradycyjnymi góralskimi życzeniami świątecznymi.

Lista utworów:
1. Gdy się Chrystus rodzi
2. Lulajże Jezuniu
3. Mędrcy świata monarchowie
4. Przybieżeli do Betlejem
5. Przystąpmy do szopy
6. Paśli pasterze woły
7. Cicha noc
8. Tryumfy Króla Niebieskiego
9. Pójdźmy wszyscy do stajenki
10. Z narodzenia Pana
11. Ej malućki
12. Przy hornéj dolinié
13. Ej, a wcora z wiecora

Bonus:
Kto nas woła
Będzie kolęda (piosenka zespołu Skaldowie)
Lulej, że mi lulej (piosenka oryginalnie wykonana przez Ewę Bem w filmie „Miś”)
Zycénià

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Kolędowo (Special Edition)" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.