Kolebka nawigatorów (MP3)

Kolebka nawigatorów
Audiobook nawiązujący do poprzednich publikacji tego autora: wszelakich aspektów życia ludzi morza – od szkoły morskiej, przez samo żeglowanie, po obecność w portach.

Karol Olgierd Borchardt już wcześniej dał się poznać jako znakomity gawędziarz, prawdziwy mistrz morskich opowieści. Jego poprzednie książki, między innymi „Szaman morski”, „Krążownik spod Samosierry” i najsłynniejsza jego powieść „Znaczy kapitan” to książki, które stały się pierwszymi podręcznikami żeglarstwa dla wielu Polaków.

W audiobooku „Kolebka nawigatorów” usłyszymy o kolejnych morskich przygodach, życiu marynarzy w trakcie wypraw, ale również na lądzie, w szpitalach i sanatoriach.

To wspaniała opowieść z pierwszej ręki, od człowieka, który morzu poświęcił życie i umiał swoją pasją zarazić innych.

Tytuł niniejszej publikacji może nawiązywać do trzech spraw, które w życiu Borchardta były istotne: Szkoły Morskiej w Tczewie, której był absolwentem, żaglowca szkoleniowego Lwów i początków polskiej floty. Nie tylko dla miłośników mórz i oceanów, audiobook z pewnością przypadnie również do gustu tym, którzy lubią opowieści o sile charakteru i procesie jej kształtowania.

„Kolebkę nawigatorów” w wersji audio czyta Adam Szyszkowski.

Wszystkie wymienione powyżej tytuły autora dostępne są jako audiobooki.„Kolebka” stanowi kontynuację i pogłębienie tematów poruszanych w poprzednich utworach. Wszystkie związane są z życiem ludzi morza, niekoniecznie na wodzie, bo i w portach, i w szkole morskiej, i w „suchym doku”, jak pisarz nazywa szpitale i sanatoria. Tytuł „Kolebka nawigatorów” ma trojakie znaczenie: uczelnia, której sam Borchardt był słuchaczem, czyli Szkoła Morska w Tczewie, żaglowiec szkoleniowy Lwów i polska flota w pierwszym okresie swojego istnienia.

W książce znajdujemy to wszystko, co jest charakterystyczne dla twórczości Borchardta: liczne anegdoty, sentyment i swadę doskonałego narratora i puenty wywołujące uśmiech.

Nu, a wie co, a? Niechaj posłucha! PolecAAAmy!

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Kolebka nawigatorów" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.