KLASYKA DLA SMYKA: ZABAWA Z KLASYKA (CD)

KLASYKA DLA SMYKA: ZABAWA Z KLASYKA

KLASYKA DLA SMYKA: ZABAWA Z KLASYKA (CD)

Chcesz kupić ten produkt, bo:

 • utwory są wykonane przez międzynarodowe sławy sceny klasycznej
 • to kolekcja inspirujących, pobudzających wyobraźnię dziecka kompozycji
 • Mozart ma dla dzieciaków coś wyjątkowego – symfonię, w której muzycy grają także na… zabawkach

 • Czy muzyka klasyczna może być dobrą zabawą nawet dla najmłodszego słuchacza? Oczywiście, że tak! Wszystko zależy od tego, jak pokażemy dzieciom te wartościowe utwory.

  Zabawa z Klasyką, to kolekcja inspirujących, pobudzających wyobraźnię dziecka kompozycji, które należą do kanonu muzyki klasycznej, budząc nieustający zachwyt wśród nowych pokoleń melomanów.

  Album otwiera Lot trzmiela, niezwykle popularna kompozycja Mikołaja Rimskyego-Korsakova, która przykuwa uwagę nawet najbardziej niesfornego malucha. Zgrabna miniatura staje się wstępem do cyklu barwnych utworów Camille’a Saint-Saens’a. Karnawał zwierząt to jeden z najbardziej lubianych przez najmłodszych cykl dzieł klasycznych. Zaskakująca, zmienna, a przede wszystkim szalenie plastyczna seria miniatur, z których każda nosi bajkowy tytuł, staje się dla dziecka czymś więcej niż samą muzyką, wciągając do budowania własnych, inspirowanych dźwiękami, opowieści. Obok lwa maszerują dumnie kury, koguty i żółwie, dzieci stają oko w oko z ogromnym słoniem, skaczą ze ślicznym kangurem, mogą też doświadczyć najprawdziwszej magii słuchając dźwięków Akwarium lub przedziwnych Osobistości z długimi uszami. Dziecko przeżywa spotkania z pełnym niespodzianek, barwnym korowodem, w którym dziwnym trafem znaleźli się wśród zwierząt także… Pianiści!

  Kompilację dopełniają popularne kompozycje, z których każdej towarzyszą ciekawe inspiracje uwiecznione w pobudzających wyobraźnię tytułach. Najmłodszych na pewno zaciekawi uwertura ze słynnej opery Rossiniego p.t. Wilhelm Tell, w której kompozytor opowiada historię strzelca, zabawny Taniec Pajaca Clauda Debussyego, Poranek z suity Peer Gynt Griega lub przepiękny Taniec Łabędzi Piotra Czajkowskiego z jego najbardziej chyba znanego baletu (Jezioro Łabędzie). Tymczasem Leopold Mozart ma dla dzieciaków coś wyjątkowego – symfonię, w której muzycy grają także na… zabawkach! To dopiero gratka dla małego melomana.

  Dziś nie trzeba już przypominać o tym, jak wielką wagę dla rozwoju dziecka ma możliwość obcowania z muzyką artystyczną już od najmłodszych lat. Czasem jednak trudno nam wybrać najciekawsze propozycje. Utwory odpowiednie dla uszu malucha muszą być wszak dobrane w sposób najlepszy dla jego chłonnej percepcji i uwzględniać potrzeby dziecięcej wyobraźni. Z tym wyzwaniem zmierzyli się z powodzeniem twórcy niezwykłego cyklu Klasyka Dla Smyka.

  Seria płyt Klasyka Dla Smyka, to bestsellerowy cykl przeznaczony dla dzieci. Zawiera utwory największych mistrzów muzyki klasycznej w interpretacjach najwybitniejszych wykonawców wszechczasów. Walory edukacyjne łączą się tu z czystą przyjemnością, ponieważ kompozycje dobrane są z myślą o najmłodszych słuchaczach. Popularność pierwszych sześciu płyt z tego cyklu zaowocowała powstaniem naszych najnowszych propozycji: Zabawa z Klasyką, Balet, Kołysanki oraz Piotr Czajkowski.
 • The Flight of the Bumble-Bee (Rimsky-Korsakov)

  1. Carnival of the Animals – Karnawał zwierząt (Camille Saint-Saens)
  2. Introduction and Royal March of the Lion - Wstęp i marsz królewski lwa
  3. Hens and Cocks - Kury i koguty
  4. Wild Asses - Kułany
  5. Tortoises – Żółwie
  6. The Elephant – Słoń 
  7. Kangaroos – Kangury
  8. The Aquarium – Akwarium
  9. Persons with Long Ears – Osobistość z długimi uszami
  10. Cuckoo in the Heart of the Woods - Kukułka w głębi lasu
  11. The Aviary – Ptaszarnia
  12. Pianists – Pianiści
  13. Fossils – Skamieliny
  14. The Swan – Łabędź
  15. Finale – Finał
  16. William Tell: Overture (Gioachino Rossini)
  17. Toy Symphony -  I Allegro (Leopold Mozart)
  18. Children's Corner: VI. Golliwogg's Cake Walk (Claude Debussy)
  19. Peer Gynt  - Incidental Music -Morning( Edvard Grieg)
  20. Les Patineurs - Valse, Op.183 (Emile Waldteufel)
  21. Swan Lake -  Dances of the Swans (Piotr Czajkowski)
  22. Gayaneh - Sabre Dance  (Aram Khachaturian)
  23. Tales of Beatrix Potter -The Tale of Squirrel Nutkin (John Lanchbery)
  24. An der schönen, blauen Donau (JohannStrauss II)
  25. La Fille mal gardèe: Widow Simone - Clog Dance (Ferdinand Hérold)

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"KLASYKA DLA SMYKA: ZABAWA Z KLASYKA" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.