KLASYKA DLA SMYKA: BALET (CD)

KLASYKA DLA SMYKA: BALET

KLASYKA DLA SMYKA: BALET (CD)

Chcesz kupić ten produkt, bo:

 • utwory są wykonane przez międzynarodowe sławy sceny klasycznej
 • muzyka klasyczna sprawi, że maluszek wyciszy się, będzie miał lepszy nastrój, szybciej zaśnie
 • jest to płyta idealna zarówno dla najmłodszych melomanów jak i starszych dzieci

 • Taniec, ruch, energia i piękno łączą się w jednej z najbardziej pociągających dziedzin sztuki synkretycznej – w balecie. Muzykę baletową można przybliżyć dziecku już od najmłodszych lat, jeśli tylko umiejętnie dobierzemy utwory interesujące dla młodego słuchacza.

  Wśród kompozycji baletowych zwykliśmy wymieniać głównie utwory Czajkowskiego. Jego słynne dzieła, takie jak Jezioro Łabędzie czy Dziadek do Orzechów znajdują swoje odbicie także w naszej kompilacji. Klasyka Dla Smyka: Balet to jednak nie tylko twórczość tego rosyjskiego kompozytora. Pamiętając o innych wybitnych twórcach baletowych, prezentujemy Państwu kompozycje Igora Stravińskiego (który wraz ze słynnym zespołem Diagileva tworzył nową jakość w balecie XX wieku), Léo Delibes’a, Maurice’a Ravel’a, a także Leonarda Bernsteina, Sir Williama Waltona, Fryderyka Chopina, Arama Chaczaturiana, Dymitra Szostakowicza i in. Wśród licznych kompozycji znajdziemy fragmenty liryczne i pełne nostalgii, a także muzykę energetyzującą, szybką, silnie oddziałującą na słuchacza. Dzięki odpowiednio dobranym kompozycjom album staje się emocjonującą, taneczną przygodą. Dziecko, które raz zetknie się z tą muzyką pokocha balet na całe życie.

  Dziś nie trzeba już przypominać o tym, jak wielką wagę dla rozwoju dziecka ma możliwość obcowania z muzyką artystyczną już od najmłodszych lat. Czasem jednak trudno nam wybrać najciekawsze propozycje. Utwory odpowiednie dla uszu malucha muszą być wszak dobrane w sposób najlepszy dla jego chłonnej percepcji i uwzględniać potrzeby dziecięcej wyobraźni. Z tym wyzwaniem zmierzyli się z powodzeniem twórcy niezwykłego cyklu Klasyka Dla Smyka.

  Seria płyt Klasyka Dla Smyka, to bestsellerowy cykl przeznaczony dla dzieci. Zawiera utwory największych mistrzów muzyki klasycznej w interpretacjach najwybitniejszych wykonawców wszechczasów. Walory edukacyjne łączą się tu z czystą przyjemnością, ponieważ kompozycje dobrane są z myślą o najmłodszych słuchaczach. Popularność pierwszych sześciu płyt z tego cyklu zaowocowała powstaniem naszych najnowszych propozycji: Zabawa z Klasyką, Balet, Kołysanki oraz Piotr Czajkowski.
 • 1.Swan Lake - Scene Act II
   
  2.Swan Lake - Dances of the Little Act III
   
  3.Swan Lake - Dances of the Little Act III
   
  4.The Nutcracker - Waltz of the Flowers
   
  5.The Age Of Gold - Polka
   
  6.Gayaneh - Sabre Dance
   
  7.Gayaneh - Dance of the Rose - Maidens
   
  8.Gayaneh - Lezghinka
   
  9.La Fille mal Gardce - Widow Simone - Clog Dance
   
  10.La Fille mal Gardee - Finale
   
  11.Giselle - Valse
   
  12.Faust Ballet Music - Les Nubiennes - Variation du
   
  13.Coppélia - Waltz
   
  14.Sylvia - Pizzicati
   
  15.Bolero
   
  16.Petrushka - First Tableau: Russian Dance
   
  17.Les Sylphides - Prelude in A, Op.28 No.7
   
  18.Les Sylphides - Grande Valse brillante in E Flat,
   
  19.Facade - Polka
   
  20.Facade - Popular Song
   
  21.On the Town - Times Square

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"KLASYKA DLA SMYKA: BALET" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.