Kierowca (Okładka miękka)

Kierowca

Kierowca (Okładka miękka)

Oferta specjalna -65%

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • James Sallis stworzył wyjątkowy klimat swojej powieści
  • ciekawią Cię dalsze losy "kierowcy"
  • to pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów motoryzacji
Kontynuacja powieści "Drive", na podstawie której powstał film Nicolasa Refna z Ryanem Goslingiem w roli głównej, uhonorowany w 2011 roku nagrodą za reżyserię na Festiwalu Cannes.

"Siedzę za kółkiem. To wszystko, co robię, mówił bezimienny Kierowca", bohater poprzedniej powieści Sallisa, zaraz po tym, jak zmuszony był zabić ostatniego ze ścigających go gangsterów, Berniego Rose’a, „jedynego, którego kiedykolwiek opłakiwał”.

Po sześciu latach Kierowca, który stał się tymczasem Paulem Westem, właścicielem wypożyczalni klasycznych samochodów i szanowanym członkiem społeczności, musi ponownie stawić czoło upiorom przeszłości. Kiedy z rąk wynajętych zbirów ginie jego narzeczona Elsa, Kierowca likwiduje interes i schodzi do podziemia.

W zmaganiach ze ścigającymi go kolejnymi płatnymi zabójcami pomagają mu eksżołnierz i eksgangster Felix oraz scenarzysta Manny, z którymi spiera się między innymi o to, czy nasze życie jest od początku do końca zdeterminowane okolicznościami, czy też mamy w nim jakąś możliwość wyboru. W pewnym momencie kontaktuje się z nim tajemniczy pan Beil, agent, aranżer i pośrednik, który wskazując, kto może pociągać za sznurki w tej operacji, chce upiec własną pieczeń przy cudzym ogniu.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Kierowca" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.