Kiedyś o tym miejscu napiszę. Wspomnienia (Okładka miękka)

Kiedyś o tym miejscu napiszę. Wspomnienia

Kiedyś o tym miejscu napiszę. Wspomnienia (Okładka miękka)

Oferta specjalna -23%

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • zobaczysz Afrykę w nowym świetle - Afrykę modernizującą się, Afrykę wielkich metropolii i małych miasteczek
  • przeczytasz autoportret młodego pisarza, który ukazuje niezwykłe paradoksy zmieniającego się kontynentu
  • książka jest napisana świetnym językiem i zawiera wiele błyskotliwych oraz wnikliwych obserwacji

Kup na prezent
Wielowymiarowa opowieść o dorastaniu w modernizującej się Afryce wielkich metropolii i prowincjonalnych miasteczek, saga rodzinna obejmująca czasy od lat 70. do dziś, a przede wszystkim (auto)portret młodego, pełnego pasji pisarza. Kiedyś o tym miejscu napiszę to mieszanka gatunków: wspomnień, reportażu i sagi rodzinnej napisana przez Kenijczyka, który krok po kroku odsłania przed nami swój świat. W tej porywającej, gęstej opowieści losy autora i jego rodziny splatają się z losami całego kontynentu. Afryka widziana oczami Wainainy to niezwykły tygiel różnorodnych kultur i języków, kontynent pełen paradoksów i wewnętrznych sprzeczności.

Wainaina ma fantastyczny zmysł obserwacji i geniusz językowy, dzięki którym każde, nawet najdrobniejsze zdarzenie (jak choćby wizyta na targu czy rozmowa z pracowniczką lotniska) pod jego piórem nabiera jędrności i staje się kluczem do zrozumienia skomplikowanego afrykańskiego świata. Jego opowieść daje nie tylko wgląd w rzeczywistość społeczną i polityczną części Afryki Wschodniej, jest także – a może przede wszystkim – pasjonującą czytelniczą przygodą.

Binyavanga Wainaina urodził się w 1971 w Nakuru w Kenii. Pisarz, dziennikarz i intelektualista, założyciel pisma literackiego „Kwani?” („Bo co?”), autor słynnego tekstu „Jak pisać o Afryce” (W swoim tekście traktuj Afrykę jakby była jednym krajem. Jest gorąca i pylista, porośnięta trawami i pełna potężnych stad zwierząt oraz wysokich, chudych, głodujących ludzi). W 2001 roku zdobył nagrodę Caine Prize for African Writing.

"Lionel Richie ogłasza właśnie, że będzie impreee-za, karamu, fiesta bez końca. Jego usta, kiedy są zamknięte, kryją w sobie ciekawe – na moje dentystyczno-przyrodnicze oko – możliwości. Zapowiadają spektakularne zęby, wysokich Mau Mau o pobrużdżonych twarzach galopujących konno surową, różową autostradą Kenii." (fragment)

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Kiedyś o tym miejscu napiszę. Wspomnienia" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.