Karaibska krucjata. Tom 1 Płonący Union Jack (MP3)

Karaibska krucjata. Tom 1 Płonący Union Jack
Jeśli szukacie audiobooka, który zabierze Was do dalekich krain, zapewni dreszczyk emocji i rozbawi, oto znakomita propozycja. „Karaibska krucjata. Tom 1 Płonący Union Jack” to przygody na morzu, piraci, podróżnicy, wielkie okręty i pojedynki, w których liczy się nie tylko broń, ale przede wszystkim intelekt i spryt.

Poznajcie zatem dowódcę fregaty Magdalena, kapitana Williama O'Connora. To dość osobliwy marynarz, znany przede wszystkim z tego, ze często się obraża. Jego załoga, to również stado oryginałów, trudno nawet powiedzieć, kto jest większym indywiduum.

Marcin Mortka wspaniale opowiedział o ich wyprawach i skłonności do wpadania w tarapaty. Słuchając nagrania, będziecie znakomicie się bawić i czekać niecierpliwie na ciąg dalszy. Pierwszy tom „Karaibskiej krucjaty” w wersji audio to świetna rozrywka na wakacyjny wyjazd, ale również rozwiązanie dla tych, którzy tęsknią za przygodowymi powieściami, które czytali przed laty.

Audiobook znakomicie oddaje klimat barwnych, morskich opowieści i sprawia, że słuchacze poznają szereg oryginalnych postaci, które na długo zostają w pamięci.

Kapitanowi Williamowi O'Connorowi, dowódcy fregaty „Magdalena”, niewiele można zarzucić jako człowiekowi czy żeglarzowi. Może jedynie to, że bez przerwy się na wszystkich obraża. I że nie słucha dobrych rad. I że jest zbyt szlachetny, by wziąć się do piractwa i zbyt rozwydrzony, by grzecznie służyć w Royal Navy. I że ciągle nie chce wywalić z załogi tego cholernego kuka Butchera. A nade wszystko — że bez przerwy pakuje siebie, okręt i załogę w tarapaty.

Rzadki okres spokoju w życiu Williama przerywa wieść, że oficjalnie uznany za zmarłego hrabia Christopher de Lanvierre, ostatni prawdziwy pirat karaibski, żyje i ma się świetnie. W międzyczasie jego kamrat, de Guilliera, próbuje zająć „Magdalenę”, a przy okazji samo Port Royal. Billy O'Connor siłą rzeczy jest pierwszym, który staje im obu na drodze. Zwyczajowe tarapaty zamieniają się w istną zawieruchę, dość rzec, że Billy'ego czekają boje z piratami, ratowanie czci pięknych dam, odsiecz dla oblężonego miasta, wywołanie pomniejszej wojny oraz najprawdziwsza krucjata. Rozwiązywanie tajników intrygi de Lanvierre'a nie jest jednak prostym zadaniem, gdy ma się w załodze maniakalnego cieślę, artylerzystę-piromana, straszliwego kuka i chór klnących z wprawą papug, a po pokładzie szwenda się diabeł morski. Na szczęście Billy zawsze może liczyć na swych dwóch przyjaciół, pierwszego oficera Vincenta Fowlera i dowódcę piechoty morskiej Edwarda Love. Ich pomoc (oraz zdrowy rozsądek) stwarzają cień szansy, że „Magdalena” ze swą załogą i kapitanem jakoś wybrną cało z najgorszej nawet opresji.

Polecamy zarówno pierwszy, jak i drugi tom „Karaibskiej krucjaty”, który także dostępny jest w formie audio, a nosi tytuł „La Tumba de los Piratas”.

Obie części tej wspaniałej przygodowej serii przeczytał na potrzeby nagrania Andrzej Hausner.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Karaibska krucjata. Tom 1 Płonący Union Jack" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.