Kamienie na szaniec (Okładka twarda)

Kamienie na szaniec

Kamienie na szaniec (Okładka twarda)

Oferta specjalna -36%
5.00 / 1 głosów

Kup na prezent
Opowieść o Bohaterach Szarych Szeregów - Rudym, Alku, Zośce, zilustrowana ponad osiemdziesięcioma zdjęciami ze wszystkich epok Ich życia - od gniazda rodzinnego, poprzez czas harcerstwa, miłości, walki, po dni ostatnie! Po raz pierwszy pełny tekst, bez skreśleń cenzury PRL. Wydanie wzbogacone zdjęciami młodzieży z drużyn i szkół noszących imiona Janka Bytnara - Rudego, Alka Dawidowskiego, Tadeusza Zawadzkiego - Zośki, Aleksandra Kamińskiego - Kamyka.

Ta niezwykła edycja poprzedzona jest wstępem Barbary Wachowicz, autorki sławnej wystawy "Kamyk na szańcu" i cyklu "Wierna rzeka harcerstwa". We wstępie po raz pierwszy znalazły się fragmenty nieznanego pamiętnika Druha Aleksandra Kamińskiego i jego list, jedyny, w którym mówi, jak stworzył "Kamienie na szaniec", także niezwykła korespondencja Basi i Alka, wspomnienia Matki i Siostry Rudego, pasjonujące relacje przyjaciół i towarzyszy broni.


Harcmistrz Aleksander Kamiński – pedagog, profesor wydziału pedagogiki społecznej Uniwersytetu Łódzkiego i pisarz. Autor „Kamieni na szaniec”, najsłynniejszej książki czasów okupacji, oraz „Zośki i Parasola”, dalszego ciągu losów spadkobierców ideałów Rudego, Alka, Zośki – opowieści o Harcerskich Batalionach Armii Krajowej. To jedna z najsławniejszych postaci polskiego harcerstwa, twórca zuchów, autorytet Szarych Szeregów. W czasie wojny był komendantem Organizacji Małego Sabotażu „Wawer” i redaktorem naczelnym największego pisma podziemnej Europy „Biuletyn Informacyjny”. Jest patronem Chorągwi Łódzkiej Związku Harcerstwa Polskiego, a także wielu szkół i drużyn wiernych Braterstwu i Służbie.
 • 19 lutego 2015 ElfikBook,

  Nieodłączny patriotyzm

  Jest to lektura szkolna, więc to zniechęca do jej przeczytania. Jednakże jest to jedna z najlepszych lektur jak nie książek, które czytałam. Jest to p... czytaj >
  Jest to lektura szkolna, więc to zniechęca do jej przeczytania. Jednakże jest to jedna z najlepszych lektur jak nie książek, które czytałam. Jest to poważna powieść i oparta na prawdziwych faktach. Pokazuje, jak ludzie odczuwali wojnę w swoim życiu i walczyli o swoje przekonania i wartości. Polecam ją każdemu Polakowi, lecz musi on być dojrzałym człowiekiem.

5.00

Na podstawie 1 ocen
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1