Kajtuś Czarodziej (MP3)

Kajtuś Czarodziej
Kolejny dziecięcy bohater z powieści autorstwa Janusza Korczaka, którego polubią i młodsi, i starsi słuchacze. „Kajtuś czarodziej” to historia zwykłego chłopca, który niczym nie różni się od swoich rówieśników – lubi psocić i dokazywać. Ale pewnego dnia odkrywa umiejętność, której na pewno nie posiadają inni chłopcy w jego wieku. Otóż okazuje się, że Kajtek potrafi czarować. Początkowo wykorzystuje swoje wspaniałe możliwości niewinnie i tylko do zabawy. Ale posłuchajcie, co działo się dalej z Kajtusiem, jego rodziną i przyjaciółmi. Możemy zdradzić tylko tyle, że chłopiec wyczaruje również swojego sobowtóra. To piękne, wzruszające nagranie, historia o dorastaniu, marzeniach i dążeniu do ich spełniania. Wszystkim, którzy kochają opowieści o potędze wyobraźni i nie stracili dziecięcej wiary w to, że można zmienić świat polecamy książkę Janusza Korczaka w wersji audio. Zinterpretował ją Maciej Orłowski.

A ci, którzy lubią historie stworzone przez autora, mogą sięgnąć również po inne audiobooki zrealizowane na podstawie jego powieści, między innymi obie części przygód króla Maciusia oraz „Bankructwo małego Dżeka”.

Janusz Korczak, właściwie Henryk Goldszmit (1878 lub 1879 - 1942) - prekursor walki o prawa dziecka, lekarz z wykształcenia i zawodu, pisarz z talentu, wychowawca i pedagog z powołania i wyboru; w latach 1912-1942 dyrektor warszawskiego Domu Sierot dla dzieci żydowskich, od 1919 współorganizator Naszego Domu - dla dzieci polskich, wykładowca w Państwowym Instytucie Pedagogiki Specjalnej, współpracownik wielu pism i założyciel "Małego Przeglądu", pierwszego czasopisma, redagowanego wraz z dziećmi, autor popularnych pogadanek radiowych - gadaninek Starego Doktora. Napisał m.in. "Jak kochać dziecko", "Prawo dziecka do szacunku", „Król Maciuś Pierwszy”, „Król Maciuś na wyspie bezludnej", „Kajtuś czarodziej”, „Bankructwo Małego Dżeka”. Mimo szansy opuszczenia getta pozostał ze swymi podopiecznymi i zginął wraz z nimi wywieziony do obozu zagłady w Treblince.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Kajtuś Czarodziej" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.