Jurassic Park. Park Jurajski & Zaginiony Świat (Okładka miękka)

Jurassic Park. Park Jurajski & Zaginiony Świat

Jurassic Park. Park Jurajski & Zaginiony Świat (Okładka miękka)

Oferta specjalna -21%
5.00 / 1 głosów

Kup na prezent
Pakiet dwóch książek Michaela Crichtona.

Na niewielkiej wyspie Nublar w pobliżu Kostaryki powstaje Park Jurajski. Jego największą atrakcją są żywe dinozaury, które zostały sklonowane z DNA pobranego ze skamieniałych insektów. Stworzony przez człowieka ekosystem wymyka się spod kontroli. Wbrew woli twórców dinozaury wydostają się na wolność i polują na inne stworzenia oraz na… ludzi. Zaczyna się walka o przetrwanie!

Minęło 6 długich lat od tragicznych wypadków na wyspie Nublar w pobliżu Kostaryki. Mimo, że rezerwat został zamknięty, a wyspa nie jest już dostępna dla turystów, coś przetrwało... Sklonowane dinozaury ponownie zagrażają ludzkości. Aby temu zaradzić, ceniony biolog Richard Levine decyduje się na wyprawę na zaginioną wyspę. Wybitny, znany z pierwszej części, matematyk, Ian Malcom wraz z grupą znajomych wyruszają jego śladami. Koszmar, w którym brał udział powraca. Niesamowity zaginiony świat dinozaurów strzeże swojej tajemnicy. Ci, którzy chcą ją poznać, narażają się na śmiertelne niebezpieczeństwo. Znów rozpoczyna się walka na śmierć i życie!
 • 30 czerwca 2016 Silvaren,

  W tych książkach znalazłem swój świat

  Obie powieści czytałem wielokrotnie jeszcze jako dziecko. Michael Crichton pobudza w nich wyobraźnię, posługując się charakterystycznym przesłaniem do... czytaj >
  Obie powieści czytałem wielokrotnie jeszcze jako dziecko. Michael Crichton pobudza w nich wyobraźnię, posługując się charakterystycznym przesłaniem dotyczącym hipotetycznego zagrożenia wynikającego z naruszenia etyki badań. Świetnie nakreśleni bohaterowie biorą udział w wydarzeniach, które sprawiają, iż nie można się oderwać od lektury. Powieści są o wiele głębsze od ekranizacji Spielberga, który właściwie uczynił z obu części Parku Jurajskiego thriller o potworach. Pierwotnie Park Jurajski to jednak coś więcej. To opowieść o ewolucjonizmie, darwinizmie, nieobliczalności natury i niebezpieczeństwie ludzkiej ambicji. Zarówno część pierwsza jak i kontynuacja zaskoczą każdego, kto jedynie obejrzał filmowe adaptacje, a interesujące monologi bohaterów wplatają w fabułę liczne ciekawostki z różnych dziedzin nauki.

5.00

Na podstawie 1 ocen
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1