JOHANNESBURG - EP (CD)

JOHANNESBURG - EP

Mumford & Sons ogłaszają nowe wydawnictwo „Johannesburg” z gościnnym udziałem Baaba Maal, The Very Best i południowoafrykańskiego zespołu Beatenberg!

 

EP-ka została nagrana w studiach The South African Broadcasting Corporation, Johannesburg w lutym tego roku podczas 48-godzinnej sesji nagraniowej. Nad produkcją materiału czuwał  szwedzki mistrz elektroniki – Johan Hugo z The Very Best, a mini płyta jest w dużej mierze owocem przyjaźni Mumford & Sons ze wspomnianymi muzykami.

 

Historyczna już trasa po RPA była wyjątkowym przeżyciem dla zespołu. Jako podziękowanie dla tamtejszych fanów zespół wydał singiel „There Will be Time”, który początkowo ukazał się tylko na rynku południowoafrykańskim. Utwór natychmiast trafił na 1. miejsce listy sprzedaży!

 

Do spotkania Mumford & Sons z Baaba Maalem doszło za sprawą wspólnego znajomego – Johana Hugo z The Very Best, którzy towarzyszyli Mumfordom podczas australijskiego tournée.  Pierwszym efektem szybko nawiązanej przyjaźni był wspólny występ  Winstona Marshalla z zespołem Maala - Blues Du Fleuve, podczas festiwalu w Senegalu w 2013r. Kolejnym krokiem była wspólna sesja  nagraniowa po wydaniu ostatniej płyty zespołu  - „Wilder Mind”, a której owocem był właśnie „There Will Be Time”. Rezultatem spotkania tych dwóch muzycznych światów jest prawdziwa eksplozja różnych stylów i niesamowita brzmieniowa przygoda!

 

Grupę Beatenberg Mumford & Sons odkryli jeszcze na etapie planowania wizyty do RPA i pozostając pod wielkim wrażaniem ich muzycznego kunsztu, zaprosili do koncertowania w Europie. Podczas pobytu w Johannesburgu Marcus Mumford i Matthew Filed - wokalista  Beatenberg, urządzili w pokoju hotelowym spontaniczną sesję, podczas której w zaledwie pół godziny powstał utwór „Wona”!

 

„Od początku bardzo aktywnie koncertowaliśmy w miejscach, do których większość zespołów nigdy nie dociera. To nam pozwala uniknąć monotonii. Wyjazd do Afryki Południowej był wielką przygodą, bo nikt z nas nie znał tego kontynentu. Apetyt na muzykę wśród młodzieży eksploduje tam z niespotykaną energią” – wyznaje Ted Dwane, basista Mumford & Sons.

Mumford & Sons w maju rozpoczęli kolejną europejską trasę koncertową, której kulminacją będzie lipcowy występ w londyńskim Hyde Parku.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"JOHANNESBURG - EP" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.