Jezu, Ty się tym zajmij. Ojciec Dolindo Ruotolo: Życie i cuda (Okładka miękka)

Jezu, Ty się tym zajmij. Ojciec Dolindo Ruotolo: Życie i cuda

Jezu, Ty się tym zajmij. Ojciec Dolindo Ruotolo: Życie i cuda (Okładka miękka)

Oferta specjalna -41%
Kup na prezent
Poznaj niesamowitego człowieka, kapłana, który był obdarzony niespotykanym darem wiary – ojca Dolindo Ruotolo. Jest to historia, która rozpoczyna się prawdziwym powołaniem, a kończy na procesie beatyfikacyjnym, jednak jej bohater musiał w międzyczasie pokonać wiele przeszkód, a nawet cierpienia – był bowiem stawiany przed Świętym Oficjum i oskarżany o herezję. Zapoznaj się z fascynującym życiorysem księdza Dolindo Ruotolo podczas lektury książki „Jezu, Ty się tym zajmij! o. Dolindo Ruotolo: Życie i cuda” pióra Joanny Bątkiewicz-Brożek!

„Jezu, Ty się tym zajmij. Ojciec Dolindo Ruotolo: Życie i cuda” Joanny Bątkiewicz-Brożek jest biografią naprawdę niesamowitą, przybliża bowiem polskim czytelnikom postać człowieka dotychczas mało znanego w naszym kraju – ojca Dolindo Ruotolo, neapolitańskiego kapłana, którego życie, mimo lat cierpienia i trudów, nie złamało w nim ani wiary w Boga, ani wierności Kościołowi katolickiemu. Publikacja ta jest portretem niezwykłego kapłana, którego dzieje z pewnością poruszą serca tak osób wierzących, jak i ateistów. Życie zmarłego w 1970 roku ojca Dolindo Ruotolo było pełne przeciwności losu, często wprawiających kapłana w rozpacz i cierpienie, jednak siła jego przekonań, charakteru i wiary pozwoliła przezwyciężyć wszystkie trudności. Biografię tę czyta się z zapartym tchem – jest to bowiem historia naprawdę wielkiego człowieka.

Jak określić ojca Dolindo Ruotolo? Można spróbować w kilku słowach: jako mistyka, Sługę Bożego, człowieka niezłomnej wiary i wielkiej dobroci. W Neapolu już od wielu lat jest postacią legendarną, jednak w Polsce ojciec Dolindo Ruotolo jest raczej anonimowy, a o jego życiu nie wiadomo bardzo niewiele. Joanna Bątkiewicz-Brożek postawiła więc przed sobą zadanie trudne i wymagające: przedstawienie polskim czytelnikom takiej postaci wymagało tytanicznej, rzetelnej pracy oraz głębokiej wrażliwości. Trudno jest opisać takiego człowieka, oddając jednocześnie na papierze jego esencję i ducha, oraz sprawić, aby po lekturze tej książki polski czytelnik obdarzył ojca Dolindo Ruotolo takim samym uczuciem i szacunkiem, jakim darzą go wierni w jego rodzinnym Neapolu.

„Jezu, Ty się tym zajmij. Ojciec Dolindo Ruotolo: Życie i cuda” Joanny Bątkiewicz-Brożek jest książką wciągającą bez reszty – niełatwo jest ją wypuścić z rąk, póki nie dotrze do końca. Książka została napisana w oparciu o świadectwa na temat ojca Dolindo Ruotolo, pochodzące od ludzi, którzy byli naocznymi świadkami jego życiowej podróży. Całość dopełniają zdjęcia kapłana oraz modlitwy. W trakcie czytania trzeba jednak mieć na uwadze jedną rzecz – książka Joanny Bątkiewicz-Brożek może na stałe zmienić sposób patrzenia na życie, wnieść w nie inną perspektywę i wprawić czytelnika w głęboką zadumę.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Jezu, Ty się tym zajmij. Ojciec Dolindo Ruotolo: Życie i cuda" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.