Jestem żoną szejka (Okładka miękka)

Jestem żoną szejka
Laila Shukri to literacki pseudonim Polki, znawczyni krajów arabskich, tam mieszkającej i obcującej na co dzień z kulturą Bliskiego Wschodu. Efektem jej przeżyć, obserwacji, podróży i rozmów są powieści "Perska miłość", "Byłam służącą w arabskich pałacach" i "Perska zazdrość". Kolejna książka Laili Shukri nosi tytuł „Jestem żoną szejka” i stanowi poruszającą relację z życia osoby pozostającej w bliskim związku z jednym z najbogatszych szejków w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Bohaterka książki, Isabelle, pracownica amerykańskiego koncernu farmaceutycznego, wyjeżdża wraz z przyjaciółką na kontrakt do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W Dubaju staje się obiektem zainteresowania bogatego szejka, który proponuje jej małżeństwo. Isabelle będzie musiała podjąć ryzykowną decyzję i na własnej skórze przekonać się, na ile prawdziwe były zastrzeżenia i obawy jej bliskich.

Opowiedzenie tego rodzaju historii wymaga bez wątpienia dużej odwagi i konieczności zmierzenia się z trudnymi i bolesnymi przeżyciami natury osobistej. Tym bardziej warto docenić wysiłek i dzielność autorki w odkrywaniu prawdy o życiu kobiety w świecie islamu.

Książka ukazuje z jednej strony kuszące perspektywy bycia żoną szejka w postaci niesłychanego przepychu, bogactwa i splendorów, z drugiej ciemne strony, jakimi są przedmiotowe traktowanie kobiet i niepewność co do dalszego losu, którego nie tylko nie jest się panią, ale wręcz niewolnicą zależną od mężczyzny. To pokusa luksusowego życia w krainie jak z bajki, ale i perspektywa zamknięcia w obcym kulturowo świecie.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Jestem żoną szejka" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.