Jeść przyzwoicie (Okładka miękka)

Jeść przyzwoicie

Jeść przyzwoicie (Okładka miękka)

Oferta specjalna -22%

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • jesteś fanem dietetyki
  • chcesz się dowiedzieć, jakie produkty są zdrowe
  • poznasz wiedzę dzięki, której będziesz mógł dbać o swój organizm w 100 %

Kup na prezent
W grudniu 2009 roku Karen Duve pod wpływem impulsu oraz dydaktycznych pogadanek nowej współlokatorki podjęła przedwczesne postanowienie noworoczne. Zdecydowała się przeprowadzić na sobie wyjątkowy eksperyment dietetyczno-etyczny. Przez dziesięć miesięcy miała zamiar sprawdzić, jak na organizm, środowisko i gospodarkę wpływają radykalne zmiany żywieniowe.

Czy to prawda, że mięso truje? Może człowiek nie powinien pić mleka? Czemu kurczak w supermarkecie kosztuje jedno euro, a warzywa są jak z obrazka? Na pierwszy ogień idzie dieta ekologiczna, potem wegetariańska, wegańska, a w końcu frutariańska. Karen Duve musi nauczyć się uważnie czytać etykiety, bierze udział w akcji uwalniania kur z przemysłowej fermy i czyta tony specjalistycznej literatury.

Ktoś mógłby pomyśleć, że w ten sposób łatwo popaść w neoficki zapał i szybko zmienić się w „zielonego fanatyka”, ale Duve opisuje swoją przygodę z humorem i dystansem. Jeść przyzwoicie to książka o ideologii, która kryje się za jedzeniem, ale przede wszystkim o tym, że warto się zmieniać, dbać o środowisko i myśleć krytycznie.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Jeść przyzwoicie" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.