Jednakowo odmienni. Dlaczego możemy zmieniać swoje geny (ebook) (do pobrania)

Jednakowo odmienni. Dlaczego możemy zmieniać swoje geny (ebook)

Jednakowo odmienni. Dlaczego możemy zmieniać swoje geny (ebook) (do pobrania)

Oferta specjalna -9%

Kup na prezent

W ostatnich latach w genetyce nastąpiła prawdziwa rewolucja. Długo utrzymujące się dogmaty naukowe mówiły, że gdy już odziedziczymy geny, środowisko ich nie zmieni i pozostaniemy z nimi aż do śmierci. Od niedawna – dzięki pracom takich naukowców jak Tim Spector – wiemy, że geny mogą ulegać zmianom wskutek podejmowanych przez nas życiowych decyzji, a zmiany te mogą utrzymać się przez całe ich życie i zostać przekazane następnemu pokoleniu. Dzięki procesom epigenetycznym – które niedawno odkryliśmy – geny są dosłownie włączane i wyłączane, wskutek czego nawet bliźnięta o identycznym bagażu genetycznym mogą się od siebie wyraźnie różnić. 
W swojej książce „Jednakowo odmienni” Tim Spector, światowej sławy genetyk i pionier badań epigenetycznych, opowiada o najnowszych osiągnięciach w tej dziedzinie i zachęca czytelników, by spojrzeli na geny w całkiem nowy sposób.

Tim Spector jest profesorem epidemiologii genetycznej w londyńskim Kings College i dyrektorem TwinsUK Registry – jednego z największych światowych rejestrów bliźniąt. Jeden z pionierów epigenetyki, prowadzi szeroko zakrojone prace naukowe dotyczące wpływu środowiska na DNA.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Jednakowo odmienni. Dlaczego możemy zmieniać swoje geny (ebook)" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.