Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały

Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały
Książka „Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały. Poradnik przetrwania dla rodziców dzieci w wieku 2-7 lat” Joanny Faber i Julie King pomogła już niezliczonej liczbie rodziców nawiązać ze swoimi dziećmi dobre relacje, oparte na empatii i zrozumieniu. Wielu z nich nie wyobraża sobie funkcjonowania swojej rodziny bez metod zaprezentowanych w tej publikacji.

Jej autorki – Joanna Faber, czyli córka legendarnej już edukatorki i współautorki serii książek na temat rodzicielstwa, Adele Faber, oraz jej przyjaciółka z lat dziecięcych, Julie King – same były wychowywane według założeń opisywanych m.in. w bestsellerowej książce „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły” autorstwa Adele Faber i Elaine Mazlish. Teraz, kiedy same są już dorosłe, mają swoje własne dzieci i ogrom rodzicielskiego doświadczenia, postanowiły kontynuować dzieło matki Faber i napisać swoją własną książkę, będącą naturalnym rozwinięciem jej metod i technik. Sama Adele Faber, zachwycona faktem, że jej córka poszła w jej ślady, napisała do „Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały” przedmowę.

Powodem, dla którego obie panie zdecydowały się napisać tę książkę, był fakt, że w większości uczestnikami prowadzonych przez nie szkoleń i warsztatów o rodzicielstwie byli rodzice najmniejszych dzieci – w wieku przedszkolnym i na samym początku szkoły podstawowej. By wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom, Faber i King postanowiły skupić się w swojej publikacji właśnie na tej grupie wiekowej, nie wykluczając z niej także dzieci, które cierpią na zaburzenia sensoryczne lub należące do spektrum autyzmu, jako że u jednego z dzieci Julie King zdiagnozowano zespół Aspergera.

Fani książek Adele Faber i Elaine Mazlish będą zadowoleni, jako że „Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały” formą bardzo przypomina te starsze, sprawdzone przez wielu rodziców publikacje. Nie zabraknie ilustracji i krótkich komiksów obrazujących najczęściej spotykane, codzienne problemy związane z wychowaniem małych dzieci, takie jak wizyta w sklepie, stosowanie się do nieprzyjemnych zaleceń lekarskich czy marudzenie przy jedzeniu. Edukatorki opisują w swojej książce przydatne narzędzia, dzięki którym nawiązanie współpracy z dzieckiem stanie się proste, wraz ze wskazówkami odnośnie do ich zastosowania. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że „Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały” opiera się na praktycznym podejściu. Nie ma tu długich, teoretycznych wywodów – zamiast tego czytelnicy mogą zapoznać się z prawdziwymi przykładami i doświadczeniami specjalistów oraz innych rodziców, którzy kiedyś przeżywali to samo, poradzili sobie z problemami i zapragnęli podzielić się swoją wiedzą z innymi.

Metoda prezentowana przez Joannę Faber i Julie King w „Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały” bazuje na empatii i zrozumieniu uczuć dziecka oraz skutecznym radzeniu sobie z nimi. Z tej publikacji dowiesz się, jak skutecznie egzekwować od dzieci wypełnianie obowiązków i poleceń na drodze pokojowej, bez uciekania się do rozkazów, krzyków, zakazów i kar. Nauczysz się, jak rozwiązywać codzienne problemy poprzez dawanie dziecku wyboru, cierpliwe tłumaczenie, podawanie informacji, a czasem także przez wspólne wygłupy. Zrozumiesz także, dlaczego chwalenie dziecka za nawet najmniejsze jego sukcesy i osiągnięcia przyniesie dużo więcej korzyści niż krytykowanie jego porażek i niedociągnięć. Książka „Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały” sprawi, że dzieci i ich rodzice nawiążą silne, szczęśliwe relacje oparte na miłości i wzajemnym zrozumieniu.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.