Jaglany detoks (Okładka miękka)

Jaglany detoks
Kasza jaglana jest składnikiem dość niepozornym, często lekceważonym lub zupełnie ignorowanym i pomijanym w jadłospisach. Wielu ludziom niestety kojarzy się ona niezbyt przyjemnie, budząc wspomnienia z dzieciństwa, kiedy to z prosa przyrządzano nierzadko pozbawione smaku, mdłe i nieciekawie pachnące papki. Co z tego, że kasza ta jest źródłem całego mnóstwa ważnych witamin, minerałów i wysoko wartościowego białka, kiedy brak jest pomysłów na podanie jej w smaczny i ciekawy sposób? Osobom, które chcą wprowadzić kaszę jaglaną do swojego menu i na jej bazie przeprowadzić kurację oczyszczającą dla swojego organizmu, naprzeciw wyszedł popularny dietoterapeuta Marek Zaremba, opracowując publikację zatytułowaną „Jaglany detoks”.

Nie sposób wyliczyć wszystkich zdrowotnych właściwości, jakie wykazuje kasza jaglana. Nie bez powodu uważana jest za prawdziwą królową wśród kasz. Dzięki niej można w łatwy sposób raz na zawsze pożegnać się z wieloma powszechnymi dolegliwościami, które trapią współczesnego człowieka.

Masz nadwagę i chcesz pozbyć się kilku nadprogramowych kilogramów, ale żadna dieta na Ciebie nie działa, a Ty nie potrafisz odmówić sobie jedzenia? Męczą Cię nawracające infekcje, będące wynikiem obniżonej odporności? Stale odczuwasz zmęczenie i znużenie? Dręczą Cię alergie? Masz chorą tarczycę? Kasza jaglana jest rozwiązaniem wszystkich Twoich problemów.

Ten rodzaj kaszy otrzymywany jest z prosa. Zawiera wiele witamin z grupy B, witaminę E, a także żelazo i miedź. Nie zawiera glutenu, dlatego mogą ją spożywać także osoby chore na celiakię lub cierpiące na nietolerancję i uczulone na gluten. A co najważniejsze – kasza jaglana wykazuje działanie zasadotwórcze, co oznacza, że neutralizuje nadmiar kwasów, które pochodzą z produktów spożywanych na co dzień, takich jak mięso, nabiał, cukier czy pieczywo. Dlatego tak ważne jest, by wprowadzić ten rodzaj kaszy do swojej diety.

Dzięki diecie proponowanej przez Marka Zarembę w „Jaglanym detoksie” oczyścisz i odkwasisz swój organizm, pozbędziesz się trapiących Cię dolegliwości, a przy okazji odkryjesz wiele inspirujących przepisów na dania wegetariańskie i wegańskie koncentrujące się wokół prosa. Receptury zawarte w książce „Jaglany detoks” odczarują wreszcie kaszę jaglaną i udowodnia, jak uniwersalnym i pysznym jest ona składnikiem. Ponadto autor pomoże Ci odnaleźć wewnętrzny spokój, ponieważ uzdrowienie ciała nie wystarczy – aby żyć pełnią życia i cieszyć się każdym dniem, oczyścić należy także duszę.

Marek Zaremba to uznany dietoterapeuta i specjalista w zakresie medycyny naturalnej, który na swoim internetowym blogu, podczas prowadzonych przez siebie warsztatów i za pośrednictwem kilku wydanych przez siebie książek z powodzeniem propaguje zdrowy sposób odżywiania, dzięki któremu można się ustrzec przed poważnymi chorobami cywilizacyjnymi, jak na przykład choroby serca, nowotwory czy cukrzyca. W opracowanej przez siebie diecie często sięga po tak zwane superfoods, unikając całkowicie przetworzonej, bezwartościowej żywności.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Jaglany detoks" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.