Jadro ciemności. Ciemna materia,ciemna energia i niewidzialny Wszechświat (ebook) (do pobrania)

Jadro ciemności. Ciemna materia,ciemna energia i niewidzialny Wszechświat (ebook)

Jadro ciemności. Ciemna materia,ciemna energia i niewidzialny Wszechświat (ebook) (do pobrania)

Oferta specjalna -9%

Kup na prezent
W ciągu ostatnich trzydziestu lat naukowcy przekonali się, że dwa nieuchwytne składniki naszego Wszechświata – ciemna materia i ciemna energia – nie tylko stanowią jego większą część, ale także kształtują jego losy. „Jądro ciemności” to wciągająca opowieść o gromadzeniu dowodów przemawiających za powszechnie dziś przyjętym modelem kosmologicznym Lambda-CDM (Lambda- Cold-Dark-Matter), napisana przez jednego z pionierów badań na tym polu. Jeremiah Ostriker w przystępny i wnikliwy sposób opowiada o postępach w badaniach nad ciemną materią i energią, a także wyjaśnia, jakie kwestie wciąż pozostają niewyjaśnione i w jaki sposób naukowcy mierzą się z pytaniami o pochodzenie i naturę ciemnej materii i ciemnej energii.

„Jądro ciemności” to jasny i dogłębny opis najnowszych, zaskakujących osiągnieć w badaniach Wszechświata i kwestii, które wciąż pozostają dla nas tajemnicą. Ostiker i Mitton mają nie tylko ogromną wiedzę, ale i wyśmienity styl.

Martin Rees, Master of Trinity College, University of Cambridge, Astronomer RoyalJeremiah P. Ostiker jest astrofizykiem i profesorem astronomii na Columbia University. Pracował na Princeton University, kształcił się natomiast na Harwardzie, University of Chicago i University of Cambridge. Jest jedną z najbardziej wpływowych postaci w badaniach nad ciemną materią.

Simon Mitton jest astronomem i pisarzem. Pracuje w St. Edmund’s College, University of Cambridge.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Jadro ciemności. Ciemna materia,ciemna energia i niewidzialny Wszechświat (ebook)" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.