Ja tutaj tylko na chwilę (wybór wierszy) (ebook) (do pobrania)

Ja tutaj tylko na chwilę (wybór wierszy) (ebook)

Ja tutaj tylko na chwilę (wybór wierszy) (ebook) (do pobrania)

Oferta specjalna -10%

Kup na prezent
„Kiedy satyryk odnosi sukces? Wtedy, gdy czytelnik, widz, słuchacz oglądają świat jego oczyma“- pisze Marek Groński we wstępie do tomiku. Tak było w przypadku Mariana Załuckiego - fantastycznego poety i satyryka, który przez ponad 20 lat zręcznie recenzował i opisywał rzeczywistość przeciętnego człowieka. Mistrzowska konstrukcja, subtelna kpina, zaskakujące rymy i trafna pointa to wyróżnik wierszy Załuckiego, które do dziś pozostają aktualne.

„Słów się zeszło pięć czy sześć

i udają głębszą treść”

Zaprzyjaźniony z Załuckim Ludwik Jerzy Kern nazwał go niegdyś jednym z najdowcipniejszych ludzi w Polsce. Jego wiersze były wesołe, ale – jak pisze Kern „Nie brak w nich również ziarn goryczy. Ta gorycz dotyczy naturalnie naszego współczesnego świata, różnych przejawów życia w naszym kraju i na naszej planecie, rozmaitych ludzkich postaw. Byłaby to gorycz bardzo gorzka, gdyby nie tak celnie lapidarna i do tego okraszona przednim dowcipem“.

Czy ten świat, jego problemy sprzed 50 lat to wciąż nasza rzeczywistość? Czy my jesteśmy podobni? Nasze obawy, postawy życiowe, radości i smutki? Przekonajcie się sami.


Marian Załucki (1920-1979)

Poeta, satyryk, autor książek „Przejażdżki wierszem” (1954), „Uszczypnij muzo” (1955), „Oj-czyste kpiny” (1957,1959), „A nie mówiłem?” (1961), „Niespokojna czaszka” (1965), „Czy Pani lubi Załuckiego?” (1967), „Komu do śmiechu?” (1970), „Przepraszam, żartowałem” (1974).

Kupując ten produkt otrzymasz:

  • wersję, która zadziała na Twoim Kindlu

  • wersję bez zabezpieczeń DRM

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Ja tutaj tylko na chwilę (wybór wierszy) (ebook)" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.