Ja inkwizytor. Wieże do nieba (MP3)

Ja inkwizytor. Wieże do nieba
Znakomity cykl powieści o Mordimerze Madderdinie teraz także w wersji audio. „Wieże do nieba” to szósty tom serii Jacka Piekary, która zdobyła ogromne uznanie miłośników literatury fantastycznej. Oto świat, w którym nic nie wygląda tak, jak w naszej rzeczywistości. Okrucieństwo jest tu na porządku dziennym i nawet postaci, które kojarzą się powszechnie z miłosierdziem, sieją zniszczenie, strach i śmierć.

Nagranie „Ja, inkwizytor. Wieże do nieba” zawiera dwie nowele: „Dziewczyny rzeźnika” oraz „Wieże do nieba”. To trzymające w napięciu historie z bohaterem, którego słuchacze znają z poprzednich odsłon cyklu Piekary. Tym razem usłyszymy o początkach jego kariery, edukacji i konieczności współpracy z przełożonym, z którym wchodzi w konflikt.

Znakomicie napisana historia, która w wersji audio nabiera jeszcze większej energii dzięki brawurowej interpretacji Janusza Zadury. Jacek Piekara po raz kolejny nie zawiódł miłośników swojej twórczości i tym samym do słuchaczy trafia trzymający w napięciu audiobook, po który sięgnąć mogą również osoby, które jeszcze nie zetknęły się z serią „Ja, inkwizytor” i ciekawe są przygód Mordimera Madderdina.

OTO ŚWIAT, w którym Chrystus zstąpił z krzyża i surowo ukarał swych prześladowców. Świat gdzie słowa modlitwy brzmią: „i daj nam siłę, byśmy nie przebaczali naszym winowajcom”. Świat, w którym „nasz Pan i jego Apostołowie wyrżnęli w pień pół Jerozolimy”.

OTO ON – inkwizytor i Sługa Boży. Człowiek głębokiej wiary. Dwie minipowieści, których bohaterem jest młody i niedoświadczony inkwizytor Mordimer Madderdin. Poznajemy wydarzenia z początków jego kariery w służbie Świętego Oficjum.

Dziewczyny Rzeźnika

Seryjny zabójca w okrutny sposób morduje młode dziewczęta. Mordimer, będący na ostatnim etapie swojej inkwizytorskiej edukacji, wspomaga w śledztwie mistrza Alberta Knotte. Mimo niechęci do przełożonego musi z nim współpracować, nie tylko w celu rozwiązania tajemnicy okrutnych morderstw, ale też aby uzyskać pozytywną opinię nauczyciela.

Wieże do nieba

Dwaj architekci rywalizują o budowę katedry w Christanii. Za każdym z nich stoją potężni protektorzy – arcybiskupstwo i Zakon Miecza Pańskiego. Obie strony mają równie dużo do zyskania jak i stracenia, obie posuwają się do niekoniecznie czystych metod. Pada podejrzenie, że prócz talentu i doświadczenia, jedna ze stron korzysta z sił nieczystych… Madderdin, tuż po staniu się pełnoprawnym inkwizytorem, zostaje uwikłany w konflikt między nimi. JACEK PIEKARA (ur. 19 maja 1965 w Krakowie) – polski pisarz fantasy i dziennikarz czasopism o grach komputerowych ("Świat Gier Komputerowych", "Gambler", "Click!", "GameRanking", pseudonim: Randall), a także redaktor naczelny czasopisma "Fantasy".

Debiutował w sierpniu 1983 opowiadaniem Wszystkie twarze szatana na łamach miesięcznika "Fantastyka". Jego pierwszą powieścią był Labirynt (1987). Obecnie znany głównie z cyklu opowiadań o czarodzieju Arivaldzie z Wybrzeża oraz opowiadań o Mordimerze Madderdinie – inkwizytorze żyjącym w alternatywnym świecie, w którym Chrystus zszedł z krzyża i objął władzę nad ludzkością (Sługa Boży, Młot na czarownice, Miecz aniołów, Łowcy Dusz, Płomień i krzyż, Ja, inkwizytor. Wieże do nieba oraz Ja, inkwizytor. Dotyk zła). Wspólnie z Damianem Kucharskim napisał tom opowiadań Necrosis: Przebudzenie – wydany w kwietniu 2005 r.

Współpracował przy tworzeniu scenariusza gry komputerowej Książę i Tchórz, w której występuje Arivald – postać z jego opowiadań. Z czołówką polskich aktorów pracował jako reżyser dubbingów, prowadził również autorskie programy w radiu WAWA.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Ja inkwizytor. Wieże do nieba" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.