Młot na czarownice (Okładka miękka)

Młot na czarownice

Młot na czarownice (Okładka miękka)

5.00 / 1 głosów

Chcesz kupić ten produkt, bo:

 • uwielbiasz mroczne historie
 • masz ochotę na ciekawą przygodę
 • chcesz sięgnąć po najlepsze pozycje dostępne na rynku

Kup na prezent
Tym razem inkwizytora czekają nowe wyzwania, nowe zagadki, nowe walki. Starcia z wiedźmami i demonami, często gorszymi od nich, heretykami i bluźniercami oraz złowrogą potęgą, która rodzi się w Watykanie. Czy by przetrwać wystarczą żarliwa wiara, stalowe nerwy i ostry niczym brzytwa umysł? Jaką cenę trzeba będzie zapłacić za współczucie okazane niewinnym ofiarom?

Większości ludzi Święte Oficjum kojarzy się wyłącznie ze stosami i torturami. Niesłusznie. W sercu sługi Bożego, młotu na czarownice, płonie święty żar wiary i pragnienie służby. Miecz w ręku Pana tnie, by oddzielić plewy od ziaren, by plewy spalić w ogniu.

Niektórzy wątpią, czy Chrystus rzeczywiście zstąpił z krzyża. A zwątpienie nie jest rzeczą ludzką... jest dziełem Szatana. Wątpisz? Bój się.

Stosy znów zapłonęły, by ocalić sprawiedliwych i sługi Boże.

Jacek Piekara pokusił się o rzecz absolutnie trudną dając w utworze pt. „Młot na czarownice” alternatywną historię pasyjną. Autor, jak sądzę, na podstawie historii rozwoju społecznego w Europie zmienia istotę tradycji chrześcijańskiej ukazując zamiast Chrystusa – Baranka, Chrystusa – Mściciela.

Akcja powieści rozgrywa się w okresie Inkwizycji. Światem przedstawionym rządzi wszechobecne Inkwizytorium pilnie śledząc i bezpardonowo zwalczając wszelkie odstępstwa od jedynie słusznej wiary. Na tym tle Autor snuje fabułę, której głównym bohaterem jest Mordimer Madderdin, jeden z inkwizytorów z zapyziałego miasteczka.

Stefan Kasprzycki, "Czytelnia Onet'
 • 23 maja 2013 evilkorniszon,

  Mordimer dalej w formie

  Kolejna książka z "Cyklu Inkwizytorskiego", gdzie Jacek Piekara dalej trzyma formę i pozwala czytelnikowi stać się towarzyszem, ba nawet wspólnikiem i... czytaj >
  Kolejna książka z "Cyklu Inkwizytorskiego", gdzie Jacek Piekara dalej trzyma formę i pozwala czytelnikowi stać się towarzyszem, ba nawet wspólnikiem inkwizytora, Mordimera Madderina. Mroczne zagadki, nietuzinkowe postacie i świat, który sprawia wrażenie bardzo realistycznego. Pewną wadą tej książki, jak i całego cyklu może być przyjęcie pierwszoosobowego narratora, który swoim specyficznym stylem może zniechęcić niektórych czytelników. Aczkolwiek nie jest to książka dla każdego, bowiem nie wszystkim będzie odpowiadać brutalność i niekiedy dosadny język, jakim posługuje się Jacek Piekara. Jednak, każdemu kto polubił pierwszą część przygód inkwizytora ta książka przypadnie do gustu i pozwoli ponownie zagłębić się w mroczny świat, pełen intryg i tajemniczych morderstw, gdzie jedyną nadzieją na ocalenie ludzkich dusz jest Święte Officjum i jego lojalni słudzy, inkwizytorzy.

5.00

Na podstawie 1 ocen
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1