Ja inkwizytor. Dotyk Zła (MP3)

Ja inkwizytor. Dotyk Zła
Jeszcze jedna odsłona znakomitej serii Jacka Piekary. Cykl „Ja, inkwizytor” od kilku lat należy do ulubionych opowieści polskich odbiorców. Od niedawna dostępny jest również w wersji audio w znakomitej interpretacji znanego i cenionego lektora Janusza Zadury. To historie o Mordimerze Madderdinie, słudze bożym, który w swojej pracy trafia na niezwykłe zagadki i stara się rozwikłać kolejne tajemnice. Pasjonujące, pełne napięcia. Największym atutem jest postać nietuzinkowego bohatera, który jest tyleż konsekwentny, co nieprzewidywalny, oddany służbie i uparcie dążący do celu. Można by traktować książki Piekary jak znakomite powieści historyczne, ale autor bardzo umiejętnie wplótł w nie wątki magiczne, nadprzyrodzone.

Polecamy także inne odcinki serii „Ja, inkwizytor” w formie audiobooków, między innymi: „Głód i pragnienie”, „Bicz Boży”, „Wieże do nieba”.

Dotyk zła

W Wittlich popełniono morderstwo. Przykładny mąż zabił żonę w niespodziewanym napadzie szału. Mimo, że brak motywu, sprawa wydaje się prosta – jest przestępstwo, jest winny. Jednak wkrótce wśród mieszkańców dochodzi do kolejnych niewytłumaczalnych ataków. Mordimer zaczyna podejrzewać, że za morderstwami kryją się mroczne siły zła. Rozpoczyna poszukiwania i nie spocznie póki nie osiągnie celu.

Mleko i miód

W chatce w górach mieszka śliczna i ponętna Dorotka. Powszechnie uznana za wzór dobra i piękna cieszy się szacunkiem, a także zadziwiającym posłuchem wśród okolicznych wieśniaków. I chociaż Mordimer Madderdin z przyjemnością daje się uwieść jej wdziękom, podejrzewa, że za jej wpływami stoją nieczyste moce. JACEK PIEKARA (ur. 19 maja 1965 w Krakowie) – rodzimy pisarz fantasy, wszechstronny i utalentowany. Studiował psychologię i prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Debiutował w sierpniu 1983 opowiadaniem „Wszystkie twarze szatana” na łamach miesięcznika „Fantastyka”, a jego pierwszą powieścią był „Labirynt” (1987). Obecnie znany z srerii opowiadań o czarodzieju Arivaldzie z Wybrzeża oraz opowiadań o Mordimerze Madderdinie – inkwizytorze żyjącym w alternatywnym świecie, w którym Chrystus zszedł z krzyża i objął władzę nad ludzkością. Na cykl składają się tomy: „Sługa Boży” (wydanie audio: BA 2009), „Młot na czarownice” (wydanie audio: BA 2010), „Miecz aniołów” (wydanie audio: BA 2011), „Łowcy Dusz” (wydanie audio: BA 2012), „Płomień i krzyż”, „Ja, inkwizytor. Wieże do nieba” (wydanie audio: BA 2012), „Ja, inkwizytor. Dotyk zła” oraz „Ja, inkwizytor. Bicz Boży”.

Współtworzył scenariusz gry komputerowej „Książę i Tchórz”, w której występuje Arivald – postać z jego opowiadań.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Ja inkwizytor. Dotyk Zła" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.