Ja inkwizytor. Dotyk Zła (audiobook) (MP3)

Ja inkwizytor. Dotyk Zła (audiobook)

Ja inkwizytor. Dotyk Zła (audiobook) (MP3)

  • FRAUNHOFER
Jeszcze jedna odsłona znakomitej serii Jacka Piekary. Cykl „Ja, inkwizytor” od kilku lat należy do ulubionych opowieści polskich odbiorców. Od niedawna dostępny jest również w wersji audio w znakomitej interpretacji znanego i cenionego lektora Janusza Zadury. To historie o Mordimerze Madderdinie, słudze bożym, który w swojej pracy trafia na niezwykłe zagadki i stara się rozwikłać kolejne tajemnice. Pasjonujące, pełne napięcia. Największym atutem jest postać nietuzinkowego bohatera, który jest tyleż konsekwentny, co nieprzewidywalny, oddany służbie i uparcie dążący do celu. Można by traktować książki Piekary jak znakomite powieści historyczne, ale autor bardzo umiejętnie wplótł w nie wątki magiczne, nadprzyrodzone.

Polecamy także inne odcinki serii „Ja, inkwizytor” w formie audiobooków, między innymi: „Głód i pragnienie”, „Bicz Boży”, „Wieże do nieba”.

Dotyk zła

W Wittlich popełniono morderstwo. Przykładny mąż zabił żonę w niespodziewanym napadzie szału. Mimo, że brak motywu, sprawa wydaje się prosta – jest przestępstwo, jest winny. Jednak wkrótce wśród mieszkańców dochodzi do kolejnych niewytłumaczalnych ataków. Mordimer zaczyna podejrzewać, że za morderstwami kryją się mroczne siły zła. Rozpoczyna poszukiwania i nie spocznie póki nie osiągnie celu.

Mleko i miód

W chatce w górach mieszka śliczna i ponętna Dorotka. Powszechnie uznana za wzór dobra i piękna cieszy się szacunkiem, a także zadziwiającym posłuchem wśród okolicznych wieśniaków. I chociaż Mordimer Madderdin z przyjemnością daje się uwieść jej wdziękom, podejrzewa, że za jej wpływami stoją nieczyste moce. JACEK PIEKARA (ur. 19 maja 1965 w Krakowie) – rodzimy pisarz fantasy, wszechstronny i utalentowany. Studiował psychologię i prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Debiutował w sierpniu 1983 opowiadaniem „Wszystkie twarze szatana” na łamach miesięcznika „Fantastyka”, a jego pierwszą powieścią był „Labirynt” (1987). Obecnie znany z srerii opowiadań o czarodzieju Arivaldzie z Wybrzeża oraz opowiadań o Mordimerze Madderdinie – inkwizytorze żyjącym w alternatywnym świecie, w którym Chrystus zszedł z krzyża i objął władzę nad ludzkością. Na cykl składają się tomy: „Sługa Boży” (wydanie audio: BA 2009), „Młot na czarownice” (wydanie audio: BA 2010), „Miecz aniołów” (wydanie audio: BA 2011), „Łowcy Dusz” (wydanie audio: BA 2012), „Płomień i krzyż”, „Ja, inkwizytor. Wieże do nieba” (wydanie audio: BA 2012), „Ja, inkwizytor. Dotyk zła” oraz „Ja, inkwizytor. Bicz Boży”.

Współtworzył scenariusz gry komputerowej „Książę i Tchórz”, w której występuje Arivald – postać z jego opowiadań.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Ja inkwizytor. Dotyk Zła (audiobook)" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.