Ja, diablica (MP3)

Ja, diablica
Zabawna powieść Katarzyny Bereniki Miszczuk o… życiu po śmierci.

Słuchając audiobooka, który otwiera cykl o Weronice Biankowskiej, poznamy historię młodej dziewczyny, która bierze udział w wypadku i ginie przedwcześnie, po czym trafia w zaświaty i poznaje kilka znanych postaci, jak Kleopatra oraz kilku diabłów, którzy od tej pory będą jej współpracownikami, a niektórzy również szefami. Od tej pory Weronika ma bowiem nową posadę: będzie targowała się o dusze śmiertelników. W związku z tym zajęciem, ale przede wszystkim dlatego, że bardzo tęskni do życia, które tak szybko się skończyło, często z Los Diablos wybiera się na Ziemię. Postanawia też zawalczyć o miłość swojego życia i... wybrać między przystojnym diabłem Belethem a śmiertelnikiem Piotrem. Ja, diablica to wybuchowa mieszanka dwóch rzeczywistości - ziemskiej i piekielnej; to również korowód barwnych postaci, takich jak neurotyczna Śmierć, narcystyczna Kleopatra (tak, TA Kleopatra) czy diaboliczny Azazel, którego plan przewiduje zdobycie władzy nad całym światem piekielno-niebiańskim. Pisarka umiejętnie korzysta z dobrze znanych, popkulturowych tematów, odświeża je i bawi się nimi. Łącząc najlepsze cechy romansu, kryminału i powieści fantasy, stworzyła pełną humoru i - mimo kontrowersyjnego tematu śmierci - delikatnie zmysłową powieść.

Nieoczywista fabuła, znakomite postaci i zwroty akcji, a ponadto duża dawka humoru – oto najsilniejsze punkty powieści „Ja, diablica”. W przypadku audiobooka należy również wspomnieć o znakomitej interpretacji Magdaleny Wójcik, która doskonale przeczytała powieść „Ja, diablica” na potrzeby nagrania.

Tym słuchaczom, których zainteresowały przygody Weroniki Biankowskiej, polecamy również kontynuację: „Ja, anielica”, która to powieść także dostępna jest jako audiobook. KATARZYNA BERENIKA MISZCZUK (ur. 1988) - studentka kierunku lekarskiego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Wilka (2006), swoją debiutancką powieść, napisała w wieku piętnastu lat, a wydała trzy lata później. W roku 2009 ukazała się świetnie przyjęta przez czytelników kontynuacja tej książki - Wilczyca, która zajęła 5. miejsce w plebiscycie Czytelników NAUTILUS 2009 w kategorii powieść.

Obecnie autorka pracuje nad dalszym ciągiem książki Ja, diablica.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Ja, diablica" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.