IT FOLLOWS (CD)

IT FOLLOWS
 • Ścieżka dźwiękowa do pochodzącego z 2014 roku horroru wyreżyserowanego przez Davida Roberta Mitchella.

  Film opowiada o młodej dziewczynie imieniem Jay, która po wybraniu się z niedawno poznanym chłopakiem do kina, decyduje się na przelotny seks. Problem w tym, że w trakcie stosunku partner rzuca na nią klątwę. Aby się jej pozbyć, Jay musi przekazać ją kolejnej osobie. Film po kilku pokazach festiwalowych – obwołano jednym z najlepszych i najoryginalniejszych horrorów amerykańskich XXI wieku!

  To jeden z najlepszych filmów grozy, jakie powstały w ostatnich latach, propozycja dla wszystkich zmęczonych kolejnymi identycznymi – i idiotycznymi – produkcjami rodem z Hollywood” – deklarował Jakub Demiańczuk z Dziennik Gazeta Prawna

  „Coś za mną chodzi to kino, którym można się delektować” – dodawał, a podjęty wątek kontynuował Jacek Dziduszko w recenzji dla WP. Ciekawie muzyką zilustrował tę opowieść młody Amerykański muzyk z Kalifornii, Rich Vreeland, znany pod pseudonimem Disasterpeace.

  Rich dobrał do filmu niesamowite elektroniczne dźwięki, które stylistycznie można przyporządkować zarówno do klasycznej elektroniki (Tangerine Dream), ambientu, jak i noise'u. Vreeland nie przesadza z mnogością. Czasem wystarczy mu ledwie kilka dźwięków na delikatnym podkładzie. Za to niezwykle umiejętnie dopasowuje je i stopniuje ich napięcie, dodając tym samym dodatkowego kolorytu scenom w filmie. Czuć w muzyce Disasterpeace'a inspiracje dokonaniami Johna Carpentera oraz ścieżkami do horrorów Daria Argento. Miłośnicy muzyki filmowej i ilustracyjnej elektroniki będą tą płytą zachwyceni.
 • 1. Heels
  2. Title
  3. Jay
  4. Anyone
  5. Old Maid
  6. Company
  7. Detroit
  8. Detritus
  9. Playpen
  10. Inquiry
  11. Lakeward
  12. Doppel
  13. Relay
  14. Greg
  15. Snare
  16. Pool
  17. Father
  18. Linger

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"IT FOLLOWS" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.