IS THIS DESIRE? (CD)

IS THIS DESIRE?

IS THIS DESIRE? (CD)

PJ HARVEY

PJ HARVEY

 • Podczas nagrywania piątej płyty "Is This Desire?" w Londynie i Dorset Polly Jane spotkała się z Parishem, Gore'em i Feldmanem, jak również Mickiem Harveyem z Bad Seeds oraz Robem Ellisem z jej pierwszego składu. Album ukazał się we wrześniu 1998 roku i zawierał 12 nowych piosenek.

   

  Po raz kolejny zyskał poklask po obu stronach Atlantyku, Harvey otrzymała trzecią nominację Grammy, nominacje do Brit Awards, została też pierwszym w historii artystą trzykrotnie nominowanym do Mercury Music Prize.

   


  Kontynuowała prace nad projektami pobocznymi, m.in. umieszczając swoje piosenki na soundtrackach. Jej nowa wersja standardu "Is That All There Is?" znalazła się na ścieżce dźwiękowej do filmu "Basquiat", "Nickel Under The Foot" trafił do filmu Tima Robbinsa "Cradle Will Rock". Napisała również z Nickiem Bicatem muzykę do obrazu "Stella Does Tricks".

   

  Polly Jean Harvey zwracała uwagę już od swojego pierwszego wcielenia. W 1991 roku sformowała w Somerset trio: bas, perkusja, gitara. Jesienią tamtego roku grupa wydała debiutancki singiel "Dress" dla niezależnej wytwórni Too Pure. Kolejnym singlem, "Sheela-Na-Gig", z lutego 1992, podgrzała opinie krytyków, przygotowując grunt pod płytę długogrającą, opublikowaną w następnym miesiącu. "Dry" okrzyknięto zadziwiającym debiutem, nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale na całym świecie, ze szczególnym wskazaniem na Stany Zjednoczone. Płyta dostała się do podsumowania roku New York Timesa. Pisma Village Voice i Rolling Stone uznały Harvey "Nową wokalistką roku" i "Kompozytorem roku".



  W 1993 PJ Harvey podpisała kontrakt z Island Records i zaczęła pracę nad drugim albumem. Grupa weszła do studia w Minneapolis u boku Steve'a Albiniego, czego rezultatem był materiał "Rid Of Me". Długa światowa trasa pozwoliła na przyciągnięcie jeszcze większej publiczności.



  Pod koniec tournee Polly postanowiła jednak rozwiązać trio i spróbować współpracy z innymi muzykami. Swoją solową karierę rozpoczęła jesienią 1993 roku albumem "4-Track Demos", zawierającym 14 utworów - mieszankę niepublikowanych piosenek i demówek z "Rid Of Me".



 • 1. Angelene
  2. The Sky Lit Up
  3. The Wind
  4. My Beautiful Leah
  5. A Perfect Day Elise
  6. Catherine
  7. Electric Light
  8. The Garden
  9. Joy
  10. The River
  11. No Girl So Sweet
  12. Is This Desire?

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"IS THIS DESIRE?" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.