IN CONCERT '72 (2012 MIX) (CD)

IN CONCERT '72 (2012 MIX)

IN CONCERT '72 (2012 MIX) (CD)

Deep Purple

Deep Purple

Chcesz kupić ten produkt, bo:

 • uwielbiasz Deep Purple
 • kto by nie chciał pionierów Heavy Metalu u siebie w domu?
 • Lata 70' to dla Ciebie nie tylko dekada

Kup na prezent
 • W londyńskim Paris Theatre, 9 marca 1972 roku, legendarna hard rocka, grupa Deep Purple, dała koncert, który transmitowała na żywo stacja BBC. Występ odbył się na kilkanaście dni przed premierą słynnego albumu "Machine Head", a zespół zaprezentował po raz pierwszy pochodzące z niego utwory. Zapis tego historycznego wydarzenia ukazuje się po raz pierwszy na osobnym kompakcie pod tytułem In Concert '72! Deep Purple w Londynie podczas tego pamiętnego koncertu wykonali po raz pierwszy numer, który ma najbardziej rozpoznawalny riff na świecie i od którego większość gitarzystów rozpoczyna swoją przygodę z instrumentem, "Smoke On The Water".

  Zagrali też parę innych piosenek z "Machine Head", dziś niekwestionowanego klasyka hard rocka, który stał się dla zespołu trampoliną do wielkiej światowej kariery. Podczas koncertu legendarny Mark 2 (Ian Gillan, Ritchie Blackmore, Roger Glover, Jon Lord, Ian Paice) wykonał w sumie dziewięć piosenek, w tym porywającą przeróbkę "Lucille" Little Richarda. Koncert został zremiksowany w 2012 roku i dodany do jubileuszowej reedycji "Machine Head" z okazji 40-lecia premiery. 16 czerwca 2014 roku po raz pierwszy będzie dostępny w sprzedaży jako pojedynczy dysk.

  Jest rzecz jasna miła niespodzianka dla fanów - po raz pierwszy na kompakcie ukazuje się wersja kapitalnego numeru "Maybe I'm A Leo" z próby! Wcześniej można było ją usłyszeć jedynie na winylowej edycji jubileuszowego wydania "Machine Head". W Londynie Deep Purple wykonali także "Never Before". Zapis tego wykonania z 1972 roku jest jedyną znaną wersją live.
 • 1. Introduction
  2. Highway Star
  3. Strange Kind Of Woman
  4. Maybe I’m A Leo
  5. Smoke On The Water
  6. Never Before
  7. Lazy
  8. Space Truckin’
  9. Lucille
  10. Maybe I’m A Leo

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"IN CONCERT '72 (2012 MIX)" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.