Imperium księżyca w pełni. Wzlot i upadek Komanczów (Okładka twarda)

Imperium księżyca w pełni. Wzlot i upadek Komanczów

Imperium księżyca w pełni. Wzlot i upadek Komanczów (Okładka twarda)

Oferta specjalna -27%
5.00 / 1 głosów

Chcesz kupić ten produkt, bo:

 • poszukujesz ambitnej pozycji, o której będziesz myśleć długo po przeczytaniu ostatniej strony
 • przeczytasz fascynującą historię
 • to prawdziwa klasyka gatunku

Kup na prezent
Choć w kulturze popularnej większą sławę zdobyli Apacze, Siuksowie czy Szejeni, to Komancze, znakomici jeźdźcy i genialni wojownicy, stworzyli najpotężniejsze indiańskie imperium w Ameryce Północnej, powstrzymali hiszpański napór z Meksyku i francuską ekspansję z Luizjany. Przez kilkadziesiąt lat prowadzili wojnę z białymi Amerykanami, opierając się ich kolonizacji. Historia zapamiętała Komanczów przede wszystkich jako okrutnych najeźdźców i łupieżców, jednak Gwynne rysuje znacznie bardziej złożony i bogaty obraz tego ludu.

Imperium księżyca w pełni to nie tylko porywający opis dziejów Komanczów; to także szereg znacznie bardziej intymnych historii – Ranalda Slidella Mackenziego, wybitnego przywódcy wojskowego, najbardziej bezwzględnego i skutecznego przeciwnika Indian, Cynthii Ann Parker, słynnej białej squaw, która porwana w dzieciństwie przez Indian, zakochała się potem w jednym z nich, urodziła mu dzieci i nigdy nie pogodziła się z tym, że zmuszono ją do powrotu do świata białego człowieka, a wreszcie Quanaha Parkera, jej syna, jedynego Głównego Wodza Komanczów, być może najbardziej fascynującego człowieka, który kiedykolwiek przemierzał Wielkie Równiny.

Imperium księżyca w pełni jest jak objawienie. Ta lektura zostawi na waszych dżinsach kurz i krew.
„The New York Times Book Review”

Gwynne dał nam bogaty, żywy, szczegółowy opis ważnego okresu historii Stanów Zjednoczonych i dwóch wielkich ludzi: Quanaha Parkera i Ranalda Slidella Mackenziego, których zmagania odcisnęły na tej historii niezatarte piętno.
Larry McMurtry

Imperium księżyca w pełni rozszerza pojmowanie tego, co to znaczy być Amerykaninem.
„Cleveland Plain Dealer”

Ta książka o wojnie jest równocześnie historią dwóch narodów, które usiłują utrzymać kontrolę nad własnym losem, sięgając po wszelkie dostępne środki. W Quanahu Parkerze Gwynne znalazł doskonałe narzędzie do przedstawienia tej historii.
„Chicago Tribune”
 • 25 kwietnia 2015 KronikaKotaNakręcacza,

  Nareszcie!

  Czekałam na tę książkę bardzo długa i wreszcie, kiedy mam ją w dłoniach, zatracam się w niej bez reszty. Howk!
  Czekałam na tę książkę bardzo długa i wreszcie, kiedy mam ją w dłoniach, zatracam się w niej bez reszty. Howk!

5.00

Na podstawie 1 ocen
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1