Ilustrowana historia wojen i bitew polskich (Okładka twarda)

Ilustrowana historia wojen i bitew polskich

Ilustrowana historia wojen i bitew polskich (Okładka twarda)

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • książka jest bogato ilustrowana w materiał kartograficzny
  • zawiera plany i mapy ponad 100 wojen i kampanii wojennych
  • to świetna pozycja dla miłośników bitew i wojen historycznych
Jest to pierwsza na polskim rynku publikacja przedstawiająca w sposób syntetyczny wojny Polski z jej sąsiadami na przestrzeni od X wieku (czasy Mieszka I) do rozbiorów Królestwa Polskiego w 1795 roku.

Książa przedstawia w porządku chronologicznym polskie wojny i "wojenki" wraz z najważniejszymi dla nich bitwami, oblężeniami i kampaniami. Przedstawione w niej są nie tylko wojny lądowe, ale także morskie działania polskiej floty do XVIII wieku prowadzone na Bałtyku.

Dodatkowo uwzględniono w niej wojny domowe z czasów średniowiecza, rokosze zbrojne polskiej szlachty, bunty możnych na Litwie oraz powstania kozackie.

Książa jest bogato ilustrowana w materiał kartograficzny. Zawiera plany i mapy ponad 100 wojen i kampanii wojennych. Dotyczą one nie tylko wojen polsko-niemieckich, polsko-szwedzkich, ale także wojen polsko-tureckich, wojen polsko-czeskich, polsko-węgierskich i wojen polsko-rosyjskich.

Po raz pierwszy w polskiej literaturze zamieszczono liczne mapy walk z Tatarami na południowo-wschodnich kresach Rzeczypospolitej.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Ilustrowana historia wojen i bitew polskich" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.