Houses Of The Holy (2 LP) (2 Płyty Winylowe)

Houses Of The Holy (2 LP)

Houses Of The Holy (2 LP) (2 Płyty Winylowe)

Led Zeppelin

Oferta specjalna -16%

Led Zeppelin

Chcesz kupić ten produkt, bo:

 • to kolejny ze znakomitych remasterów Zeppelinów
 • wydawnictwo zawiera drugi krążek, z nieopublikowanymi wcześniej nagraniami
 • na albumie znalazł się niesamowity "No Quarter"

 • Reedycja albumu ukazała się 28 października 2014 roku, w Polsce dzięki Warner Music Poland. Dźwięk albumu został zremasterowany przez Jimmy'ego Page'a z oryginalnych taśm, jak to było w przypadku wydanych wcześniej (w czerwcu 2014) temu wznowień pierwszych trzech płyt Led Zeppelin. Podobnie jak trzy pierwsze wydawnictwa, także reedycja "Houses Of The Holy" ukazała się w paru formatach, między innymi na pojedynczym CD, winylu, jako pliki cyfrowe, w specjalnym kolekcjonerskim boxie. Oraz, co dla fanów z pewnością będzie największą atrakcją, z dodatkowymi dyskami audio z nigdy wcześniej niepublikowanymi wersjami piosenek grupy!

  Płyta "Houses Of The Holy" ukazała się dwa lata po "IV". Zajęła szczyty notowań po obu stronach Atlantyku. Nie była aż tak wielkim sukcesem komercyjnym jak poprzedniczka, ale i tak osiągnęła znakomity wynik, sprzedając się w ponad 11 mln kopii w USA. Uważana jest za majstersztyk producencki. Z niej pochodzą niezapomniane kompozycje Led Zeppelin – "The Song Remains The Same", "No Quarter" czy inspirowana reggae "D'yer Mak'er". Na dołączonej do reedycji płycie audio Jimmy Page zamieścił inaczej zmiksowane wersje siedmiu piosenek, pozwalające poznać ich pierwotne, robocze wcielenia.

  Przypomnijmy, że zespół Led Zeppelin powstał w 1968 roku. Tworzyli goJohn Bonham, John Paul Jones, Jimmy Page i Robert Plant. Grupa stała się legend rocka i hard rocka, wzorem do naśladowania dla kolejnych pokoleń muzyków. Płyty Led Zeppelin rozeszły się w ponad 300 mln egzemplarzy. W 1995 roku zespół wprowadzono do Rock & Roll Hall Of Fame.

  Led Zeppelin po raz ostatni pojawili się na scenie w grudniu 2007 roku w londyńskiej O2 Arena, na koncercie ku czci Ahmeta Erteguna. Miejsce nieżyjącego Johna Bonhama zajął jego syn Jason. W styczniu 2014 roku Led Zeppelin zostali uhonorowani Grammy za dokumentujące wspomniany koncert wydawnictwo "Celebration Day".

  Zremasterowany oryginalny album na LP oraz dodatkowa płyta audio na 180-gramowym winylu w potrójnym rękawku, z wcześniej niepublikowanymi odrzutami z sesji.
 • LP 1:
  Strona A
  1. The Song Remains The Same
  2. The Rain Song
  3. Over The Hills And Far Away
  4. The Crunge

  Strona B
  5. Dancing Days
  6. D'yer Mak'er
  7. No Quarter
  8. The Ocean

  LP 2:
  Strona A
  1. The Song Remains The Same – Guitar Overdub Reference Mix
  2. The Rain Song – Mix Minus Piano
  3. Over The Hills And Far Away – Guitar Mix Backing Track
  4. The Crunge – Rough Mix - Keys Up

  Strona B
  5. Dancing Days – Rough Mix With Vocal
  6. No Quarter – Rough Mix With JPJ Keyboard Overdubs - No Vocal
  7. The Ocean – Working Mix

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Houses Of The Holy (2 LP)" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.