Holenderskie Indie Wschodnie 1941-1942 (Okładka miękka)

Holenderskie Indie Wschodnie 1941-1942

Holenderskie Indie Wschodnie 1941-1942 (Okładka miękka)

Oferta specjalna -17%

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • to bardzo ciekawy opis bitew w latach 1941-1942
  • opisuje największy sukces Japończyków w wojnie na Pacyfiku
  • to pozycja obowiązkowa dla ciekawych i lubiących historie

Japoński atak na Pearl Harbor rozpoczął wielką burzę nad Pacyfikiem. Dzięki zneutralizowaniu trzonu amerykańskiej Floty Pacyfiku oraz zatopieniu brytyjskich okrętów liniowych pod Kuantanem Japończycy osiągnęli przewagę operacyjną nad swoimi wrogami.

Celem japońskiej ekspansji w pierwszym etapie wojny stały się: Filipiny, Półwysep Malajski oraz Holenderskie Indie Wschodnie. To właśnie holenderskie posiadłości kolonialne, bogate w ropę naftową oraz inne surowce naturalne, miały zagwarantować Japonii pozycję hegemona w Azji Południowo-Wschodniej.

Kampania w Holenderskich Indiach Wschodnich, toczona z równym zaangażowaniem na morzu, w powietrzu i na lądzie, zakończyła się błyskotliwym zwycięstwem japońskiej floty oraz armii. Połączone siły aliantów, znane powszechnie jako siły ABDA (ang. American-British-Dutch-Australian), zostały rozbite i zmuszone do poddania Borneo, Celebes, Sumatry i ostatecznie także Jawy. Zajęcie w zaledwie trzy miesiące budowanego przez 300 lat imperium kolonialnego (ok. 2 mln km2 zamieszkiwanych przez ponad 70 milionów ludzi) miało okazać się największym japońskim sukcesem w całej wojnie na Pacyfiku.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Holenderskie Indie Wschodnie 1941-1942" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.