Hobbit Niezwykła podróż Kronika 2 (Okładka twarda)

Hobbit Niezwykła podróż Kronika 2

Hobbit Niezwykła podróż Kronika 2 (Okładka twarda)

Oferta specjalna -31%
5.00 / 1 głosów

Seria

Zobacz wszystkie
produkty  z  serii

Drugi luksusowy album stworzony przez nagradzany Oscarami zespół Weta opracowujący cyfrowe projekty koncepcyjne dla filmu Hobbit. Niezwykła podróż. Hobbit. Niezwykła podróż. Kronika 2: Sztuka tworzenia postaci odsłania proces tworzenia artystycznej wizji postaci: bohaterów i nikczemników, i wszelkich istot zaludniających Śródziemie w pierwszej części filmowej trylogii w reżyserii Petera Jacksona. Bogato ilustrowany zdjęciami spoza planu filmowego, cyfrowymi szkicami koncepcyjnymi i ujęciami z filmu, ten olśniewający album przedstawia po kolei wszystkie gatunki, wszystkie postacie z tej ogromnej kolekcji różnorakich istot i tętniącej życiem galerii najrozmaitszych stworów odgrywanych przez aktorów i wykreowanych cyfrowo. Opowiada historie, jak każdy z bohaterów znalazł drogę na ekran. Bezpośrednie wypowiedzi aktorów, charakteryzatorów, specjalistów od efektów specjalnych i cyfrowych, od dialektów, protez, animacji i reżyserii ruchu, treserów zwierząt i niezliczonych innych członków zespołu zdradzają tajemnice produkcji. Ujawniają, jak przebiegał proces tworzenia i jak kształtowane były poszczególne postacie. Dodatkową atrakcją dołączoną wyłącznie do tego tomu jest rozkładana tabela porównawcza wzrostu postaci, w której zestawieni zostali wszyscy ważniejsi bohaterowie występujący w filmie. Kronikę 2 – drugi z serii czterech ekskluzywnych albumów napisanych, zaprojektowanych i ilustrowanych przez nagradzany Oscarami zespół Weta – opracował projektant Weta Workshop Daniel Falconer. Dzięki bogactwu zachwycających ilustracji czytelnik staje twarzą w twarz z krasnoludami i z mieszkańcami Śródziemia. I oczywiście poznaje bliżej tytułowego hobbita: Bilba Bagginsa.
 • 18 maja 2015 WKP,

  SAME FILMY NIE WYSTARCZĄ

  Oto kolejny dodatek do filmowego „Hobbita” i kolejna znakomita książka, która udowadnia, że tego typu publikacje wcale nie muszą być odcinaniem kuponó... czytaj >
  Oto kolejny dodatek do filmowego „Hobbita” i kolejna znakomita książka, która udowadnia, że tego typu publikacje wcale nie muszą być odcinaniem kuponów od znanej marki. Tolkiena i jego Śródziemie zna chyba każdy. Ich obecność w popkulturze trwa już od blisko osiemdziesięciu lat, rozbudzając wyobraźnię milionów czytelników. Sam autor za życia wydał jedynie cztery powieści, po śmierci wyszły jeszcze kolejne, w opracowaniu jego syna, ale tym niewielkim przecież dorobkiem, odmienił świat literatury. Filmowa adaptacja „Hobbita”, nakręcona dekadę po „Władcy pierścieni”, nie tyle przypomniała o autorze i jego dziełach – Tolkien w końcu nigdy nie zniknął ze świadomości i zainteresowania kolejnych pokoleń – ile pozwoliła na pojawienie się wielu tzw. tie-inów, w tym „Kroniki” właśnie. Jaka jest to pozycja? Szczególnie na tle innych, podobnych, jak na przykład rewelacyjne „Przewodniki” po „Niezwykłej podróży” i „Pustkowiu Smauga”? Przecież i tam nie brakowało ciekawostek o postaciach, ich tworzeniu etc. i były to źródła zdecydowanie wyczerpujące. To prawda, ale jak się okazuje mnóstwo rzeczy pozostało jeszcze do opowiedzenia, a „Kronika 2” w niczym nie ustępuje obu w/w pozycjom. To co w niej dostajemy to przekrój przez wszystkie znaczące postacie. O ile w „Przewodniku” były to głownie krasnoludy, tu na czytelników czeka parada wszystkich ras. Haobbici. Elfy. Krasnoludy. Orki. Czarodzieje. Gobliny. Ba! Mamy nawet Kamienne Olbrzymy i zwierzęta występujące w pierwszym filmie! Treść książki stanowią zaś wypowiedzi aktorów i wszystkich możliwych członków ekipy z Weta, ujawniających nawet najdrobniejsze szczegóły kreowania bohaterów. Strona graficzna natomiast to pełna paleta przepięknych zdjęć z filmu i planu, a nawet… gadżetów z Hobbitem związanych. Osobny akapit muszę poświęcić też jakości wydania. Tak piękny album musiał otrzymać właściwą oprawę i zdecydowanie tak się właśnie stało. Świetny papier, znakomita jakość druku, twarda, tłoczona, przyjemna w dotyku oprawa. W środku czeka nawet rozkładówka pozwalająca porównać wzrost poszczególnych postaci. Jednym słowem: super! I choć może moje zachwyty stają się już nudne, nic nie mogę na to poradzić. Nie będę na siłę szukał negatywnych aspektów. Szczególnie, że dzięki „Poradnikom” i „Kronice” odkryłem tak wiele rzeczy, że filmy, które dotychczas były dla mnie niestrawne, zaczęły mi się podobać. Dlatego zachęcam Was do sięgnięcia po te pozycje, a wydawnictwu Amber składam serdeczne podziękowania za udostępnienie mi egzemplarza do recenzji.

5.00

Na podstawie 1 ocen
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1