Historia zaginonej dziewczynki (Okładka miękka)

Historia zaginonej dziewczynki

Historia zaginonej dziewczynki (Okładka miękka)

Oferta specjalna -25%

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • chcesz poznać dalsze losy Eleny i Lily
  • to zakończenie jednej z najważniejszych serii obyczajowych ostatnich lat
  • uwielbiasz pióro Eleny Ferrante

Kup na prezent

Ostatni tom bestsellerowej serii, którą otwiera "Genialna przyjaciółka". W skład tetralogii wchodzą również "Historia nowego nazwiska" oraz "Historia ucieczki". Wszystkie powieści odniosły międzynarodowy sukces i zostały docenione także w środowisku pisarskim.

 

Elenę i Lilę łączy niełatwa więź oparta na miłości, nienawiści, zazdrości, dominacji i podległości. Wspólnie wychowywały się na przedmieściach Neapolu. Elena zdecydowała się opuścić rodzinne miasto, aby kontynuować edukację w Pizie. W trakcie studiów została poczytną pisarką, a potem żoną nobilitowanego wykładowcy i matką.

 

Tymczasem Lila pozostała w rodzinnym mieście, wyszła za mąż w wieku szesnastu lat, urodziła synka. Z czasem porzuciła dostatnie życie przy boku męża, podjęła ciężką pracę w fabryce. W końcu kobiecie udaje się odnieść sukces zawodowy, jednak żyje w miejscu, gdzie rządzą nepotyzm, szowinizm i przestępczość.

 

Ostatecznie losy dwóch przyjaciółek ponownie się splatają w mieście, które je kiedyś połączyło...

 


 

"Ta wciągająca opowieść o dwóch przyjaciółkach Lili i Elenie, o Neapolu, o walkach rodzin, o politycznych rozgrywkach przełomu lat 60. i 70., o rewolucji seksualnej - jest przede wszystkim historią budzenia się kobiecej świadomości".

Justyna Sobolewska, Polityka

 

"Włoska kultura, opuszczona przez Felliniego i Antonioniego, zdominowana przez telewizyjną papkę ery Berlusconiego, po latach posuchy zyskała nową światową markę".

Juliusz Kurkiewicz, Gazeta Wyborcza

 

"Pisarka zdobywa się na brutalną szczerość i bardzo często porusza tematy tabu, a także dokonuje bezlitosnej analizy swoich bohaterek - z uporem tropi źródła ich lęków i wypunktowuje słabości. Ich losy, problemy i emocje przedstawia w tak wyrazisty i autentyczny sposób, że trudno nie ulec sugestii recenzentów, ale i samej Ferrante, że w książkach opisuje ona własną historię".

Michał Kukawski, Twój Styl

"Czasem zdarzają się jeszcze genialni pisarze. Nigdy nie zapomnę chwili, w której odkryłem Elenę Ferrante".

Jonathan Franzen

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Historia zaginonej dziewczynki" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.