Historia: Starożytność (MP3)

Historia: Starożytność
Wielkie bitwy, ważni politycy, sztuka, kultura, ustrój polityczny – te i inne zagadnienia z historii starożytnej teraz dostępne w jednym, przystępnym opracowaniu, w dodatku w wersji audio.

Nagranie umożliwia przyswajanie wiedzy również w trakcie innych zajęć, co sprawia, że powtórka przed sprawdzianem czy egzaminem odbywa się bez straty czasu i w warunkach o wiele przyjemniejszych niż monotonne siedzenie nad podręcznikiem.

Tom „Historia: Starożytność” autorstwa Krzysztofa Pogorzelskiego omawia między innymi następujące wydarzenia i kwestie: antyczna Grecja, w tym Sparta, Ateny, demokracja ateńska, Cesarstwo rzymskie, kultura, sztuka i wierzenia starożytne. Nie zabraknie również zagadnień, które nie kojarzą się w pierwszej chwili z tym tematem. Autor zadbał o tym, aby słuchacze dowiedzieli się także o cywilizacji „Żyznego Półksiężyca”, osiągnięciach Persji i mieszkańców Dalekiego Wschodu.

W serii historycznych audiobooków ukazały się także kolejne rozdziały, w których autor omawia dzieje średniowiecznej Europy oraz poszczególne etapy historii Polski.

SPIS TREŚCI:

1. Cywilizacje „Żyznego Półksiężyca”.

2. Cywilizacja Sumerów.

3. Babilon. Asyria. Fenicja. Izrael.

4. Persja.

5. Egipt.

6. Cywilizacje Dalekiego Wschodu – Indie i Chiny.

7. Kultura minojska i Kultura mykeńska.

8. Grecja.

9. Sparta.

10. Ateny.

11. Wielka kolonizacja grecka.

12. Wojny Greków z Persami w V wieku p.n.e. Wojna peloponeska.

13. Wierzenia Greków. Igrzyska sportowe w Grecji.

14. Kultura i sztuka helleńska.

15. Monarchia Aleksandra Wielkiego.

16. Kultura hellenistyczna.

17. Rzym.

18. Upadek zachodniego cesarstwa rzymskiego.

19. Bibliografia.

BIBLIOGRAFIA – STAROŻYTNOŚĆ:

1. Arnold Stanisław, Kurkiewicz Władysław, Tatomir Adam, Żurawski Wiesław, Dzieje Świata. Chronologiczny przegląd ważniejszych wydarzeń, LSW 1976.

2. Cywilizacje starożytne, praca zbiorowa pod redakcją Artura Cotterella, Łódź 1990.

3. Mała Encyklopedia Kultury Antycznej, PWN Warszawa 1990.

4. Wielka Historia Świata. Stary i Nowy Świat. Od „rewolucji neolitycznej” do podbojów Aleksandra Wielkiego, tom 2 pod redakcją naukową Joachima Śliwy, Kraków 2005.

5. Wielka Historia Świata. Świat okresu cywilizacji klasycznych, tom 3 pod redakcją naukową Aleksandra Krawczuka, Kraków 2005.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Historia: Starożytność" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.