Historia nagości (Okładka twarda)

Historia nagości

Historia nagości (Okładka twarda)

Oferta specjalna -21%

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • poznasz historię nagości w poszczególnych epokach
  • dowiesz się, jak obnażanie jest postrzegana w różnych społeczeństwach świata
  • książka opisuje wydarzenia, zdarzenia, przypadki w historii świata związane z nagością

Philip Carr-Gomm, znany brytyjski psycholog, przedstawia historię nagości oraz stosunku do niej w poszczególnych epokach i społeczeństwach świata, skupiając uwagę na trzech aspektach: religijnym, politycznym oraz kultury popularnej. Zarówno ideolodzy religijni, jak i politycy, ikony popkultury oraz kontestatorzy używali nagości w charakterze instrumentu służącego swej ideologii, albo po prostu do dostarczenia rozrywki innym.

Od nagich hinduskich joginów i świętego Franciszka z Asyżu, do współczesnych czarownic związanych z ezoterycznym kultem wicca; od Lady Godivy do Lady GaGi - nagość wzbudza silne i często sprzeczne uczucia; może ekscytować albo gorszyć, może symbolizować niewinność lub pobudzenie seksualne, ścisły związek z naturą lub odrzucenie społeczeństwa z jego nakazami i normami - a nawet ponowne odrodzenie w sensie metaforycznym.

Mistycy obnażali się pragnąc być bliżej Boga - specjaliści od reklamy dobrze wiedzą, że towar lepiej się sprzeda, gdy przy jego nazwie znajdzie się wizerunek nagiej kobiety.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Historia nagości" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.