Helena w stroju niedbałem - czyli królewskie opowieści pana Piecyka (wybrane felietony) (MP3)

Helena w stroju niedbałem - czyli królewskie opowieści pana Piecyka (wybrane felietony)

Helena w stroju niedbałem - czyli królewskie opowieści pana Piecyka (wybrane felietony) (MP3)

Kup na prezent
Niepowtarzalny, niezapomniany, jedyny w swoim rodzaju język

Takich gawędziarzy w XXI wieku nuż nie ma, a więc jeśli ktoś ma ochotę sobie przypomnieć najważniejsze wydarzenia związane z polskimi królami, w lekkiej i zabawnej formie, warto!

„Wolę książkę, która ma niepoważne zamierzenia i poważne osiągnięcia od dzieł, które mają poważne zamierzenia i niepoważne osiągnięcia” – taką ocenę twórczości Stefana Wiecheckiego zawarł Antoni Słonimski uzasadniając zgłoszenie Wiecha do nagrody Akademii Niezależnych. Tuwim nazywał go „Homerem warszawskiej ulicy i warszawskiego języka”, a do jego zagorzałych czytelników należeli też Stefan Kisielewski czy Karol Szymanowski. Ale nie sam język zadecydował o powodzeniu felietonów Wiecha. Istotnym ich elementem jest łagodny i przyjazny humor. Soczysty język Wiecha, sympatyczne, wyraziste i barwne postaci przewijają się w jego felietonach i opowiadaniach. Jedną z nich jest pan Teofil Piecyk, który w przezabawny sposób przedstawia nam w swoich królewskich opowieściach historię Polski. I nic dziwnego że Wiecha czyta już czwarte pokolenie! Teraz możemy go także posłuchać! I to w świetnej interpretacji Zbigniewa Buczkowskiego.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Helena w stroju niedbałem - czyli królewskie opowieści pana Piecyka (wybrane felietony)" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.